دلار تا چند روز آینده چه می‌شود؟

#دلار در #بازار #تهران ساعت ۱۶ سه‌شنبه با رشد ۱۹۰ تومانی به نرخ ۱۳ هزار و ۱۰ تومان معامله شد. به عقیده برخی تحلیلگران عواملی چون شایعات مربوط به بازگشت #ایران به لیست سیاه #FATF و گمانه‌زنی‌ها از شکاف بودجه سال آینده دولت روند صعودی نرخ دلار را رقم زده‌اند.

کارگر آنلاین : روز گذشته دلار مجددا به کانال ۱۳ هزار تومانی وارد شد. پس از بازگشت قیمت دلار به کانال ۱۳ هزار تومانی، پیش‌بینی #بازاری‌ها از #آینده #ارز چیست؟

در این مورد دنیای اقتصاد تحلیل کرده است: دلار در بازار تهران ساعت ۱۶ سه‌شنبه با رشد ۱۹۰ تومانی به نرخ ۱۳ هزار و ۱۰ تومان معامله شد. به عقیده برخی تحلیلگران عواملی چون شایعات مربوط به بازگشت ایران به لیست سیاه FATF و گمانه‌زنی‌ها از شکاف بودجه سال آینده دولت روند صعودی نرخ #دلار را رقم زده‌اند.

همچنین عده‌ای از کارشناسان عقیده دارند که گروهی از معامله‌گران ارزی در آستانه سفر رئیس‌جمهور به ژاپن در تلاش برای فروش دلار خود در نرخ‌های بالاتر هستند.

در مقابل، کاهشی‌های بازار افت قابل توجه نرخ دلار را با پایان فصل پاییز و فروکش تقاضای فصلی تجاری ارز پیش‌بینی می‌کنند. ملاقات آخر هفته روسای جمهور ایران و ژاپن و سیگنال‌های ارسالی از غرب در تعیین مسیر روزهای آتی شاخص ارزی کشور تعیین‌کننده خواهند بود.

حمایت دوجانبه از سکه

هر #سکه طرح جدید ساعت ۱۶ روز گذشته به قیمت ۴ میلیون و ۴۹۰هزار تومان معامله شد. به این ترتیب قیمت سکه با رشد ۴/ ۱درصدی همراه شد. #دلار که چهار روز بود در کانال ۱۲ هزار تومان معامله می‌شد، روز گذشته با رشد ۵/ ۱ درصدی بار دیگر از مرز ۱۳ هزار تومان عبور کرد. تحرکات دیپلماتیک از جمله سفر آتی رئیس‌جمهور کشورمان به ژاپن از مهم‌ترین مولفه‌های تعیین‌کننده در بازار ارز طی روزهای آتی خواهد بود. از سوی دیگر #بازار #طلای جهانی همچنان در انتظار گام‌های بعدی توافق #تجاری #چین و #آمریکا قرار دارد و نوسانات کمی را در مسیر صعودی تجربه می‌کند. اگرچه مقامات آمریکا در روزهای اخیر از نهایی شدن این توافق خبر داده‌اند، اما هنوز زمان مشخصی برای امضای متن این توافق توسط طرفین مشخص نشده است.

logo-samandehi