۱۰ ارز مجازی برتر جهان معرفی شد

عملکرد ۱۰ ارز رمزنگار اول جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی مورد بررسی قرار گرفت که ریپل در جایگاه نخست و بیت کوین رتبه چهاردهم را به خود اختصاص داد.

به گزارش بانکداران ۲۴، به نقل از کوارتز، بهترین عملکرد ۱۰ ارز رمزنگار اول جهان در سال ۲۰۱۷ میلادی منتشر شد که در این میان بیت کوین با وجود رشد بیش از یکهزار درصدی خود در سال گذشته میلادی، موفق به قرار گرفتن در میان ۱۰ ارز رمزنگار برتر جهان نشد.
این در حالی است که ارز رمزنگار ریپل که به عنوان یک نوع سیستم پرداخت جدید برای بانک ها در نظر گرفته می شود، رتبه نخست را به خود اختصاص داد و بیت کوین در رتبه چهاردهم در این جدول قرار گرفت.
به نوشته ایبِنا ،بر همین اساس ارز رمزنگار ریپل با ۳۶ هزار و ۱۸ درصد در رتبه نخست قرار گرفت و به دنبال آن ان ایی ام با ۲۹ هزار و ۸۴۲ درصد، آردور با ۱۶ هزار و ۸۰۹ درصد، استلار با ۱۴ هزار و ۴۴۱ درصد، دش با ۹ هزار و ۲۶۵ درصد، اتریوم با ۹ هزار و ۱۶۲ درصد، گولم با ۸ هزار و ۴۳۴ درصد، بینانس کوین با ۸ هزار و ۶۱ درصد، لایت کوین با ۵ هزار و ۴۶ درصد و اومیس گو با ۳ هزار و ۳۱۵ درصد به ترتیب در جایگاه دوم تا دهم قرار گرفتند اما بیت کوین با یکهزار و ۳۱۸ درصد رشد در جایگاه چهاردهمین ارز مجازی جهان به لحاظ عملکرد سودهی در سال ۲۰۱۷ میلادی معرفی شد.

logo-samandehi