گزارش رویترز از کاهش شدید قیمت طلا در ایران

در چند روز اخیر #قیمت #طلا در #ایران با تغییرات بسیاری مواجه شده است و برعکس #دلار تقریبا ثبات قیمت را تجربه می کند و این در حالی است که کشورها در حال تقویت #طلا و تضعیف #دلار هستند! آینده این فلز گران بها در ایران چه خواهد بود و علت این کاهش قیمت ها چیست؟

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز، در طول هفته ای که در حال طی شدن است قیمت #طلا هر روز با کاهش همراه بوده است و این کاهش قیمت فراتر از کاهش قیمت طلا در بازار جهانی در حال حرکت است.

علت کاهش قیمت طلا چیست؟

برایان لین مدیرعامل فروش طلا در سنگاپور در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز در این خصوص می گوید:” تنش های #ایران و #انگلستان در چند روز اخیر را می توان یکی از مهم ترین علت های کاهش قیمت طلا در این کشور دانست.”

وی در ادامه افزود:” بازار سهام نیز در این کشور چنین وضعیتی را تجربه می کند و با افزایش تنش های ایران و انگلیس و افزایش #نرخ #بهره طلا توسط #آمریکا طلا باید برای مصرف کنندگان جذاب باشد ولی مردم از افزایش دوباره قیمت دلار می ترسند که به سمت این فلز گران بها نمی روند.”

 

در هفته اخیر سهام آسیا نیز با کاهش قیمت مواجهه بوده است و افزایش نرخ بهره طلا توانست قیمت این فلز گران بها را در بازار طلای جهانی نگه دارد و باعث شد تا خریداران و سرمایه گذاران طلا در جهان نتوانند به خرید طلا ادامه دهند.

احتمال افزایش قیمت طلا در بازار جهانی وجود دارد؟

تنش هایی که در #خلیج_فارس اتفاق می افتد باید باعث گران شدن #طلا شود ولی فدرال آمریکا با افزایش نرخ بهره این افزایش قیمت را کنترل خواهد کرد و اگر نرخ بهره به اندازه کافی بالا باشد مانع رشد قیمت طلا خواهد شد.

با این تفاسیر آرامش در خاورمیاننه مانع نوسانات شدید قیمت این فلز گران بها می شود و تنش در این منطقه باعث سقوط قیمت طلا در کشورهای درگیر و افزایش قیمت طلا در #بازار جهانی خواهد شد.

logo-samandehi