گزارش روزانه بورس ۲۷ اردیبهشت/ رشد ۲۰ هزار واحدی شاخص کل در روز افت ارزش معاملات

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام آخرین روز کاری هفته را اگرچه با افت محسوس معاملات همراه بود، اما توانست عملکرد رو به رشدی از خود نشان دهد و اکثرا سهام بازار در محدوده ی مثبت معامله شوند. همچنین در معاملات روز جاری گروه بانکی و خودرویی در صدر توجهات سهامداران قرار داشتند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۲۰ واحدی به ۲ میلیون و ۳۲۱ هزار واحد رسید و به این ترتیب توانست خود را در کانال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی تثبیت کند. همچنین شاخص کل هم وزن نیز با رشدی ۱۲  هزار و ۷۰۰ واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع ۷۶۵هزار واحد رسید. 

گفتنی است سه نماد میدکو، وبملت و  شبندر بیشترین تاثیر در شاخص کل بورس و سه نماد شگویا، انتخاب و بپاس بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس داشته اند. همچنین سه نماد ثبهساز، پی پاد و وبملت سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد دی گدنا و کرمان سه نماد گرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خرد در بازار امروز مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۱۱هزار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی ها در روز جاری حدود ۵۰۰ میلیارد  تومان پول وارد پول کردند.

در بازار امروز ۳۲۶ نماد در محدوده ی مثبت و ۷۸ نماد در محدوده ی منفی و در بازار فرابورس ۲۵۳ نماد در محدوده ی مثبت و ۸۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

logo-samandehi