کویت تراکنش ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد / دلار بالا رفت

به گزارش اکوایران، سازمان بازار سرمایه کویت رسماً تعهد به «ممنوعیت مطلق» تقریباً تمام عملیات رمزنگاری در این کشور را تأیید کرده است.

کویت آخرین حوزه قضایی است که تقریباً تمام عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین را ممنوع می‌کند.

در ۱۸ جولای، تنظیم‌کننده اصلی مالی کویت، سازمان بازار سرمایه (CMA)، بخشنامه‌ای را در مورد نظارت و صدور دارایی‌های مجازی در این کشور صادر کرد.

در این بخشنامه، سازمان بازار سرمایه کویت (CMA) تعهد به «ممنوعیت مطلق» موارد استفاده عمده و عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال، از جمله پرداخت‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و استخراج را تأیید کرد.

این بخشنامه همچنین رگولاتورهای محلی را از صدور هر گونه مجوزی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد خدمات دارایی مجازی را به عنوان یک تجارت تجاری ارائه دهند، منع می‌کند.

در این اطلاعیه آمده است که در این بین، اوراق بهادار و سایر ابزارهای مالی تحت نظارت بانک مرکزی کویت و سازمان بازار سرمایه از این ممنوعیت‌ها مستثنی هستند.

جدای از ممنوعیت ها، این سازمان همچنین مشتریان را ملزم می‌کند که مراقب خطرات مرتبط با دارایی‌های مجازی باشند. .

افزایش دلار پس از انتشار داده‌های بیکاری

دلار در روز پنجشنبه، پس از آن که داده‌ها نشان داد که تعداد آمریکایی‌هایی که درخواست‌های جدید برای دریافت مزایای بیکاری ارائه کرده‌اند به طور غیرمنتظره‌ای در هفته گذشته کاهش یافته است، در برابر سبدی از ارزهای دیگر افزایش یافت. 

احتمال ادامه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده پس از افزایش ۲۵ واحدی در هفته آینده، پس از انتشار این آمار افزایش یافت.

سرمایه گذاران روی اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، پس از تصمیم بانک مرکزی ایالات متحده در مورد نرخ بهره در روز چهارشنبه تمرکز خواهند کرد تا سرنخ جدیدی در مورد احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در ماه سپتامبر داشته باشند.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزها با ۰٫۲۱ درصد افزایش به ۱۰۰٫۴۴ رسید. یورو با ۰٫۱۵ درصد کاهش به ۱٫۱۱۸۴ دلار رسید.

پس از آن که داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که نرخ تورم بریتانیا در بیش از یک سال گذشته با ۷٫۹ درصد پایین‌ترین سطح خود را نشان می‌دهد، پوند به کاهش ادامه داد.

واحد پول بریتانیا ۰٫۴۸ درصد کاهش یافت و به ۱٫۲۸۷۵ دلار رسید و از ۱٫۳۱۴۴ دلار در پنجشنبه گذشته که بالاترین سطح از آوریل ۲۰۲۲ بود، سقوط کرد.

ارزش دلار در برابر ین ژاپن ۰٫۰۹ درصد افزایش یافت و به ۱۳۹٫۸۳ رسید.

دلار استرالیا پس از افزایش نرخ اشتغال برای دومین ماه متوالی در ژوئن افزایش یافت و درها را برای افزایش بیشتر نرخ از سوی بانک مرکزی استرالیا باز گذاشت. آخرین بار با ۰٫۶۶% افزایش به ۰٫۶۸۱۷ دلار رسید.

ارزش دلار در برابر یوان فراساحلی چین ۰٫۸۴ درصد کاهش یافت و به ۷٫۱۷۱۷ رسید.

همچنین چین معیارهای وام دهی را بدون تغییر در روز پنجشنبه رها کرد و بانک مرکزی این کشور افزود که نسبت تامین مالی فرامرزی را تعیین کرده است که حداکثر میزانی را که هر شرکتی می تواند به عنوان نسبت دارایی خالص خود وام بگیرد، تعیین می‌کند و به شرکت‌های داخلی اجازه می‌دهد تا از بازارهای خارج از کشور برای دریافت وجوه استفاده کنند.

logo-samandehi