تعطیلی صرافی (عید غدیر خم)

ضمن تبریک به مناسبت عید سعید غدیر خم به اطلاع می رساند دفاتر صرافی شیراز (ایران و مالزی) روز پنجشنبه ۰۷ مرداد (۲۹ جولای) تعطیل میباشد.

کاهش ۱۲درصدی ارزش بیت‌کوین

ارزش بیت کوین ۱۲ درصد در روز دوشنبه کاهش یافت و به ۳۳۴۴۷ دلار رسید.

به گزارش رویترز، ارزش ارزهای مجازی در روز دوشنبه کاهش یافته که نتیجه پایین آمدن بیش از ۱۲ درصدی ارزش بیت کوین و بالا رفتن ارزش دلار به خاطر افزایش سود اوراق قرضه آمریکا بود.

ارزش بیت کوین تا ۳۳۴۴۷ دلار پایین آمد که پایین‌ترین رقم از ششم ژانویه بود. اتریوم که معمولاً همگام با بیت کوین حرکت می‌کند، بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و به پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته یعنی ۱۰۰۷٫۵۱ دلار رسید.

 کاهش ارزش بیت کوین و اتریوم بسیار بیشتر از کاهش یک درصدی قیمت طلا به پایین ترین رقم طی یک ماه گذشته بود ولی ارزش دلار در برابر سایر ارزهای برتر دنیا افزایش یافت که نتیجه دورنمای نرخ بهره بالاتر در آمریکا است.

 بیت کوین در اواسط روز دوشنبه ۳۵۱۹۲ دلار در آسیا معامله شد که ۱۶ درصد کمتر از رکورد ۴۲۰۰۰ دلار آن در هفته گذشته بود.

ارزش بیت کوین از ماه مارس ۲۰۲۰ که به پایین ترین رقم ۳۸۵۰ دلار رسیده بود، هزار درصد افزایش داشته است.

 علاقه به بیت کوین رو به افزایش بوده چون سرمایه‌گذاران سازمانی خرید هنگفت آن را آغاز کرده‌اند و آن را سرمایه ای ایمن در برابر تورم می‌دانند. اگر میزان استفاده از این ارز دیجیتال بیش از این افزایش یابد، ارزش آن هم بالاتر خواهد رفت.

 استراتژیست‌های جی پی مورگان در پنجم ژانویه نوشتند بیت کوین به عنوان رقیبی برای طلا ظهور کرده و اگر به عنوان سرمایه‌ای ایمن شناخته شود، ارزش آن تا ۱۴۶ هزار دلار بالا می‌رود.

logo-samandehi