کاهش شدید مبادلات ارزی در جهان

حجم مبادلات ارزی جهان در ماه مه ۶/ ۹درصد کاهش داشته است.

به گزارش بنکر، به نقل از رویترز، موسسه «سی‌ال‌اس» #لندن در گزارشی اعلام کرد حجم مبادلات #ارزی #جهان در ماه مه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶/ ۹‌درصد کاهش یافته و به ۶۲/ ۱ تریلیون #دلار رسیده است. این موسسه کاهش دامنه نوسانات ارزی و بازگشت #بازار ارز به ثبات را دلیل کاهش اقبال معامله‌گران به آن معرفی کرده است.
موسسه سی‌ال‌اس که یکی از بزرگ‌ترین پلت‌فرم‌های ارزی #جهان محسوب می‌شود همچنین اعلام کرده است که حجم مبادلات ماه مه در مقایسه با ماه آوریل نیز کاهش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۹ میزان نوسانات بازار ارز در جهان به کمترین سطح خود در طول چهار سال اخیر رسیده است.
امسال #بانک‌های #مرکزی #جهان رویکرد محتاطانه‌تری در پیش گرفته‌اند و کاهش رشد #اقتصادی بسیاری از کشورهای جهان آنها را دست به عصا کرده است. سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازار ارز اکنون منتظرند تا چشم‌انداز #اقتصاد جهانی مشخص‌تر شود و این رویکرد صبر در برابر کاهش رشد اقتصادی باعث کاهش #نوسانات بازارهای ارزی جهان نیز شده است. به گفته موسسه سی‌ال‌اس، حجم #مبادلات ارزی به‌صورت قرارداد سوآپ، معاملات فوری و آتی ارزی در ماه مه نسبت به سال گذشته کمتر بوده است. طبق اعلام موسسه «#کمپلو» در حال حاضر دلار #آمریکا، #یورو، #پوند انگلیس، #ین #ژاپن و #فرانک #سوئیس پر مبادله‌ترین ارزهای جهان هستند.

logo-samandehi