کاهش اشتیاق نوسان‌گیران دلار

به گزارش اکوایران، بازارساز ارزی سعی کرده است در روزهای اخیر اشتیاق خرید ارز را برای نوسان‌گیران کاهش دهد. از نگاه برخی فعالان، بازارساز برای رسیدن به این خواست، از تاکتیک متفاوت‌تری سود برد و به جای اینکه اقدام به فشار شدید عرضه در نرخ‌های پایین کند، سعی کرد با عرضه در نزدیک‌ترین نرخ به بازار آزاد، امکان سودگیری برای معامله‌گران را کاهش دهد. 

در گذشته، فاصله معنادار بین قیمت فروش ارز در بازار آزاد و نرخ‌های عرضه بازارساز موجب می‌شد که بسیاری از معامله‌گران توجه خود را به سوی دلار معطوف کنند. با این حال در روزهای اخیر چنین امکانی از بین رفت تا اشتیاق برخی از معامله‌گران نیز رو به خاموشی برود.

با توجه به چنین وضعیتی در بازار ارز می‌توان انتظار داشت که طی امروز (پنجشنبه) نیز نوسان معناداری در بازار رخ ندهد. با این حال، برخی دیگر از فعالان باور دارند با وجود عدم افزایش قیمت دلار، راه انتظاری برای نزول این ارز فراهم نشده است.

در واقع بسیاری از معامله‌گران در روزهای گذشته دست به خرید نزده‌اند ولی هراس داشتند که در موقعیت فروش قرار بگیرند. تا زمانی که چنین وضعیتی در بازار وجود دارد، نمی‌توان احتمال رشد قیمت در آینده را دور از نظر داشت.

logo-samandehi