کاهش ارزش بیت کوین

اقتصاد نیوز: پس از اینکه #فیس‌بوک طی گزارشی اعلام کرد راه‌اندازی #ارز #مجازی #لیبرا ممکن است خیلی طول بکشد یا اصلاً انجام نشود، ارزش #بیت‌کوین در روز سه‌شنبه در #آسیا سقوط کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ پس از اینکه  فیس‌بوک طی گزارشی اعلام کرد راه‌اندازی ارز مجازی لیبرا ممکن است خیلی طول بکشد یا اصلاً انجام نشود، ارزش بیت‌کوین در روز سه‌شنبه در آسیا سقوط کرد.

 بیت‌کوین ۲٫۶ درصد کاهش یافت و به ۹۵۱۷ دلار رسید. #لایت‌کوین هم ۱٫۶ درصد پایین آمد و ۸۹٫۱۳۳ دلار معامله شد، در حالی که #اتریوم با ۳٫۳ درصد کاهش ۲۰۵٫۲۵ #دلار به‌فروش رسید و XRP هم ۱٫۱ درصد سقوط کرد.

 فیس‌بوک در جدیدترین گزارش سه‌ماهه خود اعلام کرد عوامل مختلفی وجود دارد که جلوی راه‌اندازی ارز مجازی آن را می‌گیرد.

 این شرکت در ابتدا قصد داشت از سکه دیجیتال خود در ۲۰۲۰ رونمایی کند.

 فیس‌بوک در  کمیسیون مبادلات ارز و اوراق بهادار اعلام کرد: «لیبرا مورد بررسی دقیق و قابل توجه دولت‌ها و قانونگذاران در چندین حوزه قضایی قرار گرفته و انتظار داریم این وارسی‌ها ادامه داشته باشند».

 این غول فضای #مجازی اضافه کرد: «قبول چنین ارزی توسط بازار با عدم اطمینان قابل توجهی همراه است، بنابراین هیچ اطمینانی وجود ندارد که لیبرا یا محصولات و خدمات همراه با آن به این زودی‌ها در دسترس قرار گیرند یا حتی احتمالاً هرگز این اتفاق نمی‌افتد. ما هیچ تجربه قبلی قابل توجهی با ارز دیجیتال یا فناوری بلاک‌چین نداریم که ممکن است تأثیری منفی بر توانایی ما در راه‌اندازی موفق این ارز و بازاریابی این محصولات و خدمات داشته باشد».

در خبرهای دیگر در مورد ارز مجازی آمده است که دولت #ایران مجوز استخراج این ارز را به‌عنوان یک فعالیت صنعتی صادر کرده است. این اولین قدم در جهت قانونی کردن ارزهای مجازی در ایران است.

دولت ایران هشدار داد که استفاده‌کنندگان از این سکه‌های مجازی به‌تنهایی مسئول خطرات آن هستند و این‌که استفاده از ارز مجازی هنوز هم قانونی نیست.

logo-samandehi