کار دلار به مثلث کشید

به گزارش اکوایران، قیمت دلار هرات در روز سه‌شنبه با گپ مثبت ۱۰۰ تومانی در ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان شروع به کار کرد و در معاملات روزانه هم نوسان رو به پایین داشت و هم رو به بالا. در نهایت قیمت دلار نقدی هرات در نرخ باز شده کار خود را به پایان رساند.

قیمت دلار فردایی هرات در پشت‌خط به سمت مقاومت ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان رفت اما در شکستن این مرز ناکام ماند و در ۵۱ هزار و ۳۷۰ تومان کار خود را به اتمام رساند. شروع نرخ‌دهی درهم امارات هم با گپ مثبت ۱۱۰ تومانی همراه بود و در ادامه با کاهش ۲۰ تومانی در ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان بسته شد.

قیمت تتر در روز سه‌شنبه حوالی ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان آغاز به کار کرد و در طول معاملات روزانه بین ۵۱ هزار و ۷۰۰ تا ۹۰۰ تومان نوسان داد. قیمت تتر در ادامه با اخبار تشدید تنش در جنگ غزه وارد کانال ۵۲ هزار تومان شد و تا ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان بالا رفت اما از این سطح نتوانست عبور کند.

در معاملات عصر خبر عملیات گسترده موشکی و پهبادی یمن به اراضی اسرائیل به بازار مخابره شد و هیجان بازار را بالا برد. این خبر موجب شد تا هم قیمت دلار هرات در پشت خط به سمت ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان برود و هم تتر وارد کانال ۵۲ هزار تومان شود.

به عقیده معامله‌گران فنی قیمت دلار هرات بین ۵۱ هزار و ۳۰۰ تا ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان یک مثلث تشکیل داده و از هر طرف بشکند می‌تواند در آن جهت نوسان دهد. اگر قیمت دلار امروز بالای ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت دهد مقاومت مهم بعدی ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

اما اگر قیمت دلار هرات امروز زیر مرز مقاومت ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت دهد اولین حمایت آن محدوده ۵۱ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان خواهد بود که اگر این سطح حمایتی از دست برود می‌تواند وارد کانال ۵۰ هزار تومان شود. گروهی از معامله‌گران با توجه به تثبیت دلار در بالای ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان معتقدند قیمت از ضلع بالای مثلث عبور خواهد کرد.

اگر قیمت درهم امارات امروز بالای ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان تثبیت دهد کار دلار برای عبور از مقاومت ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان راحت خواهد شد در غیر این صورت دلار از این ناحیه عبور نمی‌کند.

logo-samandehi