چرا معاملات مسکن در تهران قفل شد؟

به گزارش اکوایران، محله صادقیه در محدوده‌ی مرکزی شهر و در منطقه ۲ شهر تهران قرار گرفته است. این محله از شمال با بزرگراه جلال آل احمد، از جنوب با بزرگراه شیخ فضل الله، خیابان طرشت شمالی و بزرگراه فهمیده از شرق با خیابان صحرایی، خیابان گلاب، میدان صحرایی، خیابان دستبند غربی و بزرگراه یادگار امام و از غرب با بزرگراه جناح، بزرگراه آیت الله کاشانی، خیابان فلکه دوم صادقیه، خیابان شالی و بزرگراه اشرفی اصفهانی همسایگی دارد.

یک واسطه‌گر ملکی در رابطه با وضعیت خرید و فروش مسکن در این محله به اکوایران می‌گوید: در پی افزایشی قیمتی که بازار مسکن در ابتدای سال شاهد بود باعث شده که خریداران و فروشندگان مردد شوند و معامله‌ای صورت نگیرد و به نظر می‌رسد تا پایان سال وضعیت همچنان راکد بماند.

به گفته وی قبل از ورود به سال جدید قیمت هر متر مسکن نوساز در این محله حدود ۷۵ میلیون تومان بود اما بعد از تعطیلات عید قیمت هر متر مسکن به ۱۴۰ میلیون تومان رسید.

در محله صادقیه، واحدی با ۶۰ مترمربع زیربنا و ۱۷ سال عمربنا، ۵ میلیارد تومان و واحدی دیگر با ۹۰ مترمربع زیربنا و ۸ سال عمربنا ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.آپارتمانی یا ۱۴۵ مترمربع متراژ و ۱۷ سال ساخت، ۱۱ میلیارد تومان و آپارتمانی دیگر با ۱۶۵ مترمربع مساحت و نوساز، ۲۰ میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

برای واحدی با ۲۰۴ متری و نوساز، ۲۵ میلیارد تومان و برای واحدی دیگر با ۷۵ مترمربع مساحت و ۲ سال ساخت، ۷ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

logo-samandehi