پیش بینی قیمت جهانی طلا تا پایان سال

در حالی که بازارهای جهانی تحت تاثیر حملات موشکی آمریکا به خاک سوریه قرار گرفته است، جورجت بوئل تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ای بی ان تاکید کرد: گرچه انتظار نداریم قیمت جهانی طلا با افزایش چشمگیری روبرو شود ولی دلایل منطقی کافی برای ادامه روند صعودی قیمت طلا وجود دارد.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از کیتکونیوز،وی افزود: قیمت طلا طی هفته های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده است. تشدید تنش های سیاسی و کاهش ارزش دلار تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.
وی افزود: اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۲۷۵ دلاری را بشکند و همین روند صعودی را ادامه دهد، می توان نسبت به افزایش بیشتر قیمت طلا تا پایان امسال امیدوار بود.
این تحلیلگر اقتصادی گفت: قیمت جهانی طلا تا پایان امسال به بیش از ۱۳۰۰ دلار خواهد رسید و قیمت هر اونس طلا تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی نیز از مرز ۱۴۰۰ دلار فراتر خواهد رفت. به نظر می رسد قیمت طلا تا پایان امسال با رشد ۴ درصدی روبرو شود.
وی افزود: اگر ارزش دلار آمریکا افزایش یابد، بعید به نظر می رسد که قیمت جهانی طلا با افزایش چشمگیری روبرو شود. به نظر من هرگونه افزایش قیمت طلا طی ماه های آینده محدود خواهد بود. اگر فدرال رزرو آمریکا نیز طی ماه های آینده نرخ بهره را افزایش دهد و مقام های پولی آمریکا از افزایش نرخ بهره حمایت کنند، این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.
این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرد که قیمت هر اونس نقره تا پایان امسال به ۱۹ دلار خواهد رسید و این رقم تا پایان ۲۰۱۸ میلادی نیز از مرز ۲۱ دلار فراتر خواهد رفت.
به نوشته سایت طلا،این موسسه سرمایه گذاری اعلام کرد: قیمت نقره این پتانسیل را دارد که تا پایان امسال با رشد ۴ درصدی روبرو شود.
به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در هفته های آینده تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. نگرانی های سیاسی به خصوص اوضاع سوریه و شبه جزیره کره و انتخابات مهم و حساس فرانسه آلمان و هلند نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

logo-samandehi