پیش بینی دویچه بانک آلمان از قیمت طلا

دویچه بانک آلمان در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرد، دلار آمریکا همچنان فشار خود بر قیمت جهانی طلا را ادامه خواهد داد ولی تاثیر دلار آمریکا دیگر مانند گذشته چندان چشمگیر نخواهد بود.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، کارشناسان دویچه بانک آلمان بر این باورند که دلار آمریکا همچنان می تواند فشار خود بر قیمت طلا را حفظ کند ولی تاثیر نوسانات ارزش دلار بر قیمت طلا دیگر مانند گذشته نخواهد بود و نظر برخی کارشناسان اقتصادی در این باره درست نیست.
بر اساس این گزارش ۲ تحلیلگر برجسته دویچه بانک در تحلیلی تاکید کردند: طلا نگرانی و ترس کمتری نسبت به نوسانات ارزش دلار آمریکا پیدا کرده است، چرا که دولت ترامپ با کاهش قدرت سیاسی روبرو شده و مقام های فدرال رزرو نیز شاهد به تاخیر افتادن تاثیرات سیاست های محرک مالی در اقتصاد آمریکا هستند. ناکامی دولت ترامپ در اصلاح برنامه بهداشت و بیمه همگانی، می تواند برنامه های مالی و اقتصادی وی را نیز با چالش های جدی روبرو کند.
دویچه بانک افزود: تجزیه و تحلیل های اقتصادی ما نشان می دهد که خطرات نرخ ارز برای طلا طی سال آینده همچنان کاهش خواهد یافت. گرچه ارزش دلار در روزهای گذشته با افزایش نسبی روبرو شده ولی قیمت طلا در این مدت با رشد چشمگیری همراه بوده است.
به نظر می رسد تئوری های اقتصادی درباره رابطه ارزش دلار و قیمت طلا به شدت زیر سئوال رفته است. تحلیلگران اقتصادی به این مساله اشاره کرده اند که در سال ۱۹۹۳ میلادی به ازای هر ۵ تا ۱۰ درصد افزایش ارزش دلار، قیمت جهانی طلا با افت ۴٫۱۴ درصدی روبرو شده است. به ازای افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی ارزش دلار نیز قیمت طلا با افت ۷٫۳۳ درصدی همراه بوده است. این بدان معناست که اگر این تئوری را قبول کنیم قیمت طلا تا پایان امسال و سال آینده باید به ۱۲۰۵ دلار و تا پایان ۲۰۱۹ نیز به ۱۲۳۰ دلار برسد.
به نوشته سایت طلا ،ولی دویچه بانک پیش بینی کرده است که قیمت طلا تا پایان سال آینده به ۱۲۵۵ دلار و سال ۲۰۱۹ نیز به ۱۲۸۸ دلار خواهد رسید.به نظر می رسد تنش های سیاسی در عرصه بین المللی و نگرانی های مربوط به اوضاع سیاسی و اقتصادی آمریکا و اروپا تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

logo-samandehi