پیش بینی بازار طلا و سکه ایران

رییس اتحادیه #طلا و #جواهر #تهران با بیان اینکه بازار پس از نوسانات چند روز گذشته به آرامش نسبی رسیده است عنوان کرد؛ ثبات قیمتها در #بازار موجب رونق بازار #طلا و #سکه می شود.

به گزارش بنکر، “ابراهیم محمدولی” در گفتگو با سایت طلا درباره وضعیت بازار طلا و سکه بیان کرد به طور کلی در ایران نوسان بازار سکه و طلا تحت تاثیر سه عامل افزایش #نرخ #ارز، عرضه و تقاضا و همچنین نوسانات انس جهانی قرار میگیرد که این روزها افزایش قیمت طلا در بازار داخلی بیشتر متاثر از نرخ ارز است.

وی گفت: بازار طلا و سکه از روز گذشته با ثبات و آرامش مواجه شده است و امیدواریم نرخ ارز در محدوده ثابت عرضه شده و بازار به آرامش برسد تا خریدار قدرت تصمیم گیری جهت خرید مصنوعات طلا را داشته باشد و #خرید و #فروش به آرامش و ثبات برسد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه در مواقعی که نرخ طلا و سکه در نوسان است خریدار نمیتواند تصمیم گیری لازم جهت خرید را داشته باشد و افزایش قیمت باعث میشود مردم به سمت خرید مصنوعات طلا نروند.

محمد ولی در پیش بینی بازار طلا و سکه بیان کرد: اگر روند نرخ ارز مانند ماههای گذشته به آرامش و ثبات برسد، طبیعتاً بر قیمت طلا و سکه نیز اثر گذار خواهد بود و قیمتها ثابت خواهدماند و امیداریم نرخ ارز در این مسیر قرار گیرد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان کرد: با تدابیر دولت و مسولین در ماههای پایانی سال امیدواریم که بازار ارز به ارامش و ثبات برسد و عرضه و تقاضا متعادل شود تا بواسطه آن مردم نیز بتوانند با آرامش جهت خرید در بازار طلا و سکه اقدام کنند و این صنعت با رونق در شب عید رو به رو شود.

محمدولی حباب سکه را در حال حاضر در حدود ۷۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: هر گرم طلا ۱۸ عیار هم اکنون ۴۲۷ هزار تومان، سکه طرح جدید ۴میلیون و۲۷۰هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۲۰هزار تومان و سکه گرمی نیز ۸۶۰هزار تومان در بازار عرضه می شود.

logo-samandehi