پیشتازی آمریکای لاتین در استفاده از صرافی‌های متمرکز کریپتو

اکوایران: گزارش‌ها نشان می‌دهد مردم کشورهای آمریکای لاتین بویژه ونزوئلایی‌ها، تمایل بیشتری در استفاده از صرافی‌های متمرکز رمزارز در مقایسه با سایر نقاط جهان دارند.

به گزارش اکوایران، بررسی‌ها نشان می‌دهد استفاده‌کنندگان رمزارز در آمریکای جنوبی در مقایسه با سایر مناطق جهان، به طور قابل توجهی استفاده از صرافی‌های متمرکز کریپتو را ترجیح می‌دهند. صرافی‌های متمرکز رمزارز این امکان را فراهم می‌کنند تا سرمایه‌گذاران پول خود را به طور مستقیم به رمزارز تبدیل کنند.

به نوشته کوین تلگراف، در واقع مردم آمریکای لاتین استفاده از صرافی‌های مترکز را به صرافی‌های غیرمتمرکز ترجیح می‌دهند و از این حیث در رده نخست جهان قرار می‌گیرند.

آمریکای لاتین پس از خاورمیانه و آمریکای شمالی، آسیای شرقی و اروپای شرقی، هفتمین اقتصاد بزرگ کریپتو در جهان را دارد.

میانگین جهانی استفاده از پلتفرم‌های ارز دیجیتال ۴۸/۱ درصد برای صرافی‌های متمرکز، ۴۴ درصد برای صرافی‌های غیرمتمرکز و ۵/۹ درصد برای سایر امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) است. با این حال، اولویت برای صرافی‌های متمرکز در ونزوئلا به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین جهانی بوده و ۹۲/۵ درصد برآورد شده است؛ در حالی که ترجیح مردم این کشور برای استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز، تنها ۵/۶ درصد است.

از سوی دیگر، آرژانتین از نظر حجم معاملات ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین پیشتاز است. حجم معاملات کریپتو در این کشور طی ۱۲ ماهه منتهی به ۱ جولای ۲۰۲۳ میلادی ۸۵/۴ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در همین حال، سه کشور آمریکای لاتین در ۲۰ رتبه برترِ شاخص پذیرش جهانی ارز دیجیتال قرار دارند. در این رتبه‌بندی برزیل در رده نهم، آرژانتین در رتبه پانزدهم و مکزیک در رده شانزدهم قرار دارند.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‎کوین در روز یکشنبه (۲۳ مهر) از ۲۶ هزار دلار و ۸۱۲ سنت تا ۲۷ هزار دلار و ۷۸ سنت نوسان داشته است. تغییر قیمت این رمزارز طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن بیش از ۲۰۰ دلار افزایش یافته است. حجم معاملات بیت‌کوین طی ۲۴ ساعت اخیر ۵ میلیارد و ۴۳ میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته ۲/۹۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از ۱۵۵۰ تا ۱۵۶۵ دلار نوسان داشته است. تغییر قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت این رمزارز حدود ۱۰ دلار افزایش یافته است. حجم معاملات اتریوم طی ۲۴ ساعت اخیر ۲ میلیارد و ۴۷ میلیون دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته ۴/۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

logo-samandehi