پلاسکو قیمت دلار را پایین کشید

به نظر می‌رسد بسته شدن خیابان‌های محدوده چهارراه استانبول بعد از حادثه پلاسکو، در ریزش قیمت دلار بی‌اثر نبوده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ ، قیمت دلار امروز در بازار تهران ۲۵ تومان کاهش یافت. قیمت یورو نیز ۱۱ تومان و پوند ۶ تومان افت کرد.

بر این اساس، در حال حاضر هر دلار آمریکا ۳۷۹۹ تومان، یورو ۴۲۶۷ تومان، پوند ۴۸۳۴ تومان، درهم امارات ۱۰۸۳ تومان، لیر ترکیه ۱۰۷۴ تومان و یوان چین ۵۹۰ تومان قیمت دارد.

افت قیمت انواع ارزها در بازار، بی‌تاثیر از حادثه پلاسکو نبوده است. در حال حاضر خیابان‌های اطراف خیابان پلاسکو بسته است. این در شرایطی است که چهارراه استانبول نیز به عنوان قلب تپنده بازار ارز نام دارد.

عمده تجارت خرید و فروش ارز در تهران در این چهارراه بوده و صرافی‌های متعددی حول این چهارراه واقع شده است. ساختمان معروف ساختمان پلاسکو نیز که روز پنج‌شنبه هفته گذشته در آتش فرو ریخت، در این مکان قرار داشت.

در این میان، قیمت طلا و سکه نیز در بازار افت کرد؛ به طوری که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با کاهش ۹ هزار و ۵۰۰ تومانی در بازار مواجه شد.

هم‌اکنون در بازار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۲۰۰ تومان، نیم‌سکه ۵۹۸ هزار تومان، ربع سکه ۳۱۷ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۲۰۳ هزار تومان است.

از سوی دیگر، هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۱۱۴ هزار و ۶۷۹ تومان و هر مثقال طلا با قیمت ۴۹۶ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رود.

logo-samandehi