پرسودترین نماد‌های بورسی معرفی شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران؛ هفته سوم بهمن ماه به دلیل پایان نیافتن کشمکش‌های  شورای رقابت  و  بورس کالا  در خصوص نحوه قیمت‌گذاری و عرضه خودرو،  بورس تهران  با کاهش شدید  ارزش معاملات  مواجه بود. این مسئله باعث شد تا روند معاملات هفته گذشته بی‌رمق باشد و  ارزش معاملات  خرد از متوسط ۶٫۷ هزار میلیارد تومانی در هفته دوم بهمن ماه با ۲۹ درصد کاهش به ۴٫۷ هزار میلیارد تومان نزول کند.

رکود معاملاتی و بلاتکلیفی فعالان بازار سرمایه که هر روز با خبری متناقض نسبت به خبر قبلی در خصوص بازار  خودرو  مواجه می‌شدند؛ باعث شد تا  شاخص کل  و  شاخص کل هم وزن  بازار درجا بزنند و بازار همچنان منتظر یک رأی قطعی باشد.

در هفته‌های اخیر شاهد بودیم که در بین نماد‌های بازار که بازدهی ۵ روزه بالا و یا افت قیمت زیادی داشتند؛ بازدهی مثبت و منفی گاهی به بیش از ۳۰ درصد نیز می‌رسید اما در پنج روز معاملاتی گذشته هیچ نمادی بیش از ۱۷ درصد بازدهی مثبت و منفی نداشته که نشأت گرفته از افت ارزش معاملات خرد است.
نماد حخزر از صنعت حمل و نقل در پنج روز معاملاتی گذشته ۱۶٫۷ درصد رشد قیمت داشته و بیشترین میزان رشد قیمت را در میان سهم‌های بازار به ثبت رسانده. پس از حخزر، نماد تکشا از صنعت ماشین آلات و تجهیزات با ۱۶٫۴ درصد و نماد  ثالوند  نیز از صنعت انبوه‌سازی با ۱۵٫۸ درصد بیشترین بازدهی را به ثبت رسانده‌اند. بیشترین افت قیمت نیز در پنج روز معاملاتی اخیر متعلق به نماد آباد با ۱۵ درصد ریزش قیمت است. پس از آباد، نمادهای فمراد و فن‌آوا با ۱۴٫۵ و ۱۳٫۷ درصد کاهش قیمت قرار دارند.

logo-samandehi