ورود و خروج چه میزان طلا توسط مسافر مجاز است؟

 

خبرگزاری میزان k,aj: #ورود #زیورآلات ساخته شده از #طلا، #نقره و #پلاتین همراه #مسافر برای مصارف شخصی حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم #مجاز بوده و مازاد بر آن منوط به کسب #مجوز از #بانک #مرکزی است.

#ورود و خروج #فلزات #گرانبها از قبیل #طلا، #نقره و #پلاتین همراه مسافر با قوانینی همراه است که مازاد آن منوط به کسب مجوز از سوی بانک مرکزی است.

در این میان ورود زیورآلات ساخته شده از طلا، نقره و پلاتین همراه مسافر از قبیل گردنبند، دستبند، گوشواره، انگشتری، النگو و … برای مصارف شخصی به صورت واحد (از هر کدام یک عدد و در مورد گوشواره یک جفت و النگو شش عدد) در مجموع حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم مجاز بوده است.

زیورالات

همچنین خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر از انواع مصنوعات طلا، نقره و پلاتین در مجموع حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم مجاز خواهد بود.

لازم به ذکر است که برخی زیورآلات مزین به سنگ‌های گرانبها از قبیل #الماس، #زمرد و #یاقوت هستند که در این مورد وزن نگین نباید در مجموع از یک #قیراط تجاوز کند.

گفتنی است خروج ظروف و #مصنوعات نقره توسط مسافر نیز حداکثر تا سه کیلوگرم مجاز است مشروط بر اینکه اشیا مذکور در زمره آثار #فرهنگی و #تاریخی محسوب نگردد.

logo-samandehi