تغییر روزهای کاری دفتر مالزی صرافی شیراز

همراهان همیشگی صرافی شیراز به استحضار میرسانیم
ساعات کاری صرافی شیراز دفتر مالزی
از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر (یکشنبه تا جمعه)
و روزهای شنبـه و تعطیلات رسمی مالزی، دفتر مالزی تعطیل میباشد.

همتی: نرخ ارز حتما کنترل می شود

رئیس کل بانک مرکزی: جلوی افزایش قیمت ارز گرفته شده و به تدریج نرخ‌ها تعدیل خواهد شد و حتما #نرخ_ارز را کنترل خواهیم کرد.

به گزارش بنکر، عبدالناصر #همتی در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت کاهش صادرات داشتیم، اما طبق اطلاعات امروز، این صادرات احیا و برقرار شده و مشکل برگشت ارز در سامانه نیما برطرف شده است.

وی گفت: تا امروز حدود چهار و نیم میلیارد دلار برای تامین کالا‌های اساسی و مواد اولیه تامین شده است.
همتی افزود: زمانی که نرخ حواله و نرخ ارز نیمایی افزایش پیدا می‌کند نرخ بازار نیز بالاتر می‌رود و زمانی که نرخ ارز شروع به کاهش می‌کند دولت آمریکا و رسانه‌های پشتیبان شروع به جو سازی درباره ایجاد تحریم‌های جدید می‌کنند در حالی که چیز جدیدی وجود ندارد.
وی گفت: روند درآمد‌های نفتی نیز مثبت خواهد بود و این موضوع نرخ‌ها را تعدیل خواهد کرد و ایجاد این فضای روانی از سوی دشمنان برای تشدید سفته‌بازی در بازار ارز است.
همتی اضافه کرد: برای جبران کاهش درآمد‌های نفتی بدون افزایش پایه پولی مصوب شد دولت از طریق انتشار اوراق بدهی منابع خود را تامین کند که در یکی دو هفته گذشته، ۱۰ هزار میلیارد تومان از این اوراق با نرخ سود ۱۵ درصد از طرف بانک‌ها خریداری شده است و برای این مقدار بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان تقاضا وجود داشت ضمن اینکه حراج این اوراق در هفته‌های آینده ادامه دارد.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: آخرین آماری که ما درباره شاخص مربوط به کارگاه‌های بزرگ صنعتی داشتیم نشان می‌دهد فصل آخر سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن، ده و نیم درصد رشد داشته اند که این کارگاه‌های بزرگ صنعتی ۷۵ درصد صنعت کشور را تشکیل می‌دهد.
وی افزود: در سال ۹۹ با برنامه‌هایی که برای جهت تولید داریم رشد اقتصادی حتماً مثبت خواهد بود و با احتساب نفت نیز رشد مثبت داریم، زیرا کاهش درآمد نفتی سال ۹۷ و ۹۸ تقریبا به پایان رسیده است و از نظر رشد اقتصادی وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.
همتی توجه به زنجیره تولید را از راه‌های کمک به جهش تولید دانست و گفت: علاوه بر بازار سرمایه که هم اکنون تلاش می‌کند برخی از منابع لازم را تامین کند برخی از صنایع پیشران را شناسایی کردیم و برنامه داریم تا بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به آن‌ها توجه جدی داشته باشد.
وی ادامه داد: علاوه بر این با تعمیق طرح گام، اوراقی برای تامین زنجیره تولید منتشر می‌شود و مجموعه این برنامه‌ها، امسال به بخش تولید کمک خواهد کرد و در بخش صنعت و کشاورزی برنامه‌های مهمی برای رونق تولید خواهیم داشت.

logo-samandehi