هدف جدید قیمتی بیت‌کوین

به گزارش اکوایران، بنیانگذار جامعه تجاری The Birb Nest، آدریان زدونچیک، در یک پست توییتری که اوایل امروز منتشر شد، به الگوی نمودار صعودی احتمالی بیت‌کوین (BTC) اشاره کرد. طبق این پست، یک الگوی صعودی در نمودار روزانه بازار ارزهای دیجیتال شکل گرفته است. اگر این الگو تایید شود، قیمت BTC ممکن است در چند روز آینده افزایش یابد.

اگر الگوی صعودی که در توییت زدونچیک مشخص شده است تأیید شود، قیمت BTC ممکن است در هفته آینده به ۳۲ هزار دلار افزایش یابد. با این حال، قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، قیمت ارز دیجیتال باید بر مقاومت ۲۹٫۶ هزار دلاری غلبه کند.

از سوی دیگر، بسته نشدن کندل روزانه بالای خط متحرک نمایی ۹ روزه به قیمت ۲۹۲۲۸ دلار در ۴۸ ساعت آینده می‌تواند منجر به کاهش قیمت بیت‌کوین به ۲۷ هزار دلار در هفته آینده شود. با این وجود، قیمت بیت کوین تا حدود ۲۰ آگوست در همین محدوده باقی خواهد ماند تا به سمت صعود حرکت کند. پس از این، قیمت ارز دیجیتال از این الگو خارج خواهد شد.

سرمایه‌گذاران و معامله‌گران می‌خواهند به این واقعیت توجه داشته باشند که خط متحرک نمایی ۹ روزه در طول ۲۴ ساعت گذشته به صورت نزولی از خط متحرک نمایی ۵۰ روزه عبور کرده است. این ممکن است با یک تلاقی نزولی بین خط ۲۰ روزه و خط ۵۰ روزه در هفته آینده دنبال شود.

اگر این تلاقی اتفاق بیفتد، نشان می‌دهد که بیت‌کوین وارد یک روند منفی میان‌مدت شده است. این به احتمال زیاد منجر به کاهش قیمت در هفته‌های آینده خواهد شد.

وقتی به عملکرد کوتاه‌مدت بیت‌کوین نگاه می‌کنیم، کوین مارکت کپ نشان می‌دهد که پادشاه ارزهای دیجیتال طی ۲۴ ساعت گذشته تنها ۰٫۰۵ درصد کاهش قیمت داشته است. 

در این مدت، بیت کوین بین بالاترین نقطه خود در ۲۹۰۷۳٫۰۱ دلار و پایین‌ترین سطح ۲۴ ساعته خود یعنی ۲۸۹۵۷٫۸۰ دلار باقی ماند. شایان ذکر است، حجم معاملات این ارز دیجیتال در آن روز به حدود ۶,۴۸۰,۲۴۳,۷۸۶ دلار رسید که نشان‌دهنده کاهش قابل توجه ۴۳ درصدی نسبت به روز گذشته است.

علاوه بر این، این شکست جزئی در عملکرد قیمت BTC منجر به از دست دادن ۰٫۰۵٪ در مقابل رقیب خود، اتریوم (ETH) شد. علاوه بر این، عملکرد هفتگی آن نیز کاهش یافت و کل عملکرد هفتگی را در زمان انتشار به -۰٫۸۹٪ رساند.

logo-samandehi