نرخ دلار به ۱۰ هزار تومان خواهد رسید

معصومه آقاپور علیشاهی با تاکید بر اینکه با تشکیل #بازار متشکل #ارزی #نرخ #دلار به راحتی به ۱۰ هزار تومان خواهد رسید، گفت: معتقدم در شرایطی که #رکود #اقتصادی بر #کشور حاکم است و با بحران بانکی دست و پنجه نرم می‌کنیم نباید #نرخ #سود #بانکی تغییر پیدا کند.

گسترش‌نیوز: رئیس کل #بانک_مرکزی گفته است: «آمادگی کامل برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی وجود ندارد. تا زمانی که اطمینان حاصل نشود، این بازار راه‌اندازی نخواهد شد». این تعویق چند باره درحالی مطرح شده است که در دیدار رئیس هیات‌ مدیره و مدیرعامل بازار متشکل ارزی با رئیس کل بانک مرکزی در روز پنجم مرداد ماه امسال، مقرر شده بود که در آستانه عید قربان فعالیت این بازار آغاز شود.

 

معصومه آقاپور علیشاهی، عضو هیات رئیسه کمیسیون #اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص احتمال بایگانی شدن بازار متشکل ارزی و تاثیر آن بر بازار #ارز، گفت: قاعدتا هر چه سریعتر بازار متشکل ارزی آغاز به کار کند ما به سمت تک نرخی شدن ارز نزدیک می‌شویم و هرچه آغاز به کار این بازار به تعویق بیافتد مشکلات تولیدکنندگان افزایش پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طبق بررسی‌هایی که نسبت به شاخص‌ها داشتم معتقدم اگر بازار متشکل ارزی هر چه سریعتر آغاز به کار کند و بازارهای دیگر ارزاز جمله سامانه #نیما، #سامانه #سنا و… جمع شوند نرخ دلار به راحتی به ۱۰ هزار #تومان خواهد رسید.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا امسال نرخ سود بانکی تغییر پیدا می‌کند؟ افزود: فعلا در دستور کار شورای #پول و اعتبار تغییر نرخ سود بانکی نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی #مجلس #شورای #اسلامی گفت: معتقدم در شرایطی که رکود اقتصادی بر کشور حاکم است و با بحران بانکی دست و پنجه نرم می‌کنیم نباید نرخ سود بانکی تغییر پیدا کند.

logo-samandehi