نرخ تورم، طلا را گران کرد

طلا از ۵ نوامبر ۲۰۱۹ به بالاترین قیمت خود رسیده است. گئورگ جورج مدیرعامل شرکت مدیریت رفاهی آر بی سی اعلام کرد: “خریداران طلا به دنبال دارایی هایی هستند که در سال جدید، آنها را از #تورم #ارز، #بازار سهام و تمایل جایگزینی واحد معاملات توسط بسیاری کشورها نجات دهد.”افزایش دستمزد می تواند نشانه #تورم در #آمریکا باشد.

به گزارش بنکر؛ با این حال انتظار می رود که فدرال رزرو در سال ۲۰۲۰ نرخ بهره را تغییر ندهد.” وی افزود: “با اینکه وارد بازه قیمتی جدید برای #طلا شده ایم و در سال ۲۰۱۹ نیز شاهد رشد چشمگیری بودیم، هنوز دید من به طلا مثبت است.” روز پنجشنبه ۲۶ دسامبر ساعت ۸:۴۶ صبح، بهای طلای کامکس با نرخ ۷٫۲۰ دلار به ۱٫۵۱۲ دلار در هر انس رسید.
فیل فلین، تحلیلگر کالا و انرژی شرکت Price Futures Group: احتمال تورم به افزایش قیمت طلا کمک می کند.

طلا دوباره به بالای ۱٫۵۰۰ #دلار در هر انس بازگشته است و این افزایش را مدیون تورم پیش رو و تقاضای #بازار برای #جواهرات می باشد.
فلین افزود:”افزایش تقاضا بسیار مثبت و خوش بینانه است درحالی که افزایش تورم جای نگرانی دارد. بانک های مرکزی سراسر جهان بسیار منعطفند.
براساس گزارش سایت tala، #طلا در میان چشم انداز افزایش تورم، در حال بالا رفتن است”.  وی همچنین با استناد به آمار سازندگان جواهرات مانند Tiffany&Co به افزایش تقاضا اشاره کرد. این شرکت فروش تقریبی خود در تعطیلات را با افزایشی بین ۱ الی ۳ درصد همراه دانست، که بیشترین فروش در کشور #چین انجام خواهد شد.

logo-samandehi