میزان مبادلات طلا با کاهش روبرو شد

انجمن بازار فلزات لندن در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که فعالیت های تجاری در بازار طلا طی ماه گذشته برای سومین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، انجمن بازار فلزات لندن موسوم به ال بی ام ای با انتشار گزارشی اعلام کرد: در حالی که قیمت جهانی طلا طی ماه گذشته تقریبا ثابت بوده، میزان مبادلات در بازار لندن با کاهش نسبی روبرو شده است.
بر اساس این گزارش بازار فلزات گرانبهای لندن در ادامه افزود: میانگین قیمت هر اونس طلا در ماه مارس به ۱۲۳۱ دلار رسیده که این رقم تقریبا نسبت به فوریه تغییر چندانی نداشته است. در این مدت میانگین روزانه طلای مبادله شده در بازار لندن با ۳٫۸ درصد کاهش به ۱۸٫۱ میلیون اونس رسیده است.
ارزش مبادلات طلا در بازار لندن نیز با ۴ درصد کاهش به ۲۲٫۲ میلیارد دلار رسیده است. تعداد معاملات نیز در بازار لندن در این مدت با ۷٫۸ درصد کاهش به ۳۰۵۸ معامله رسیده است.
به نوشته طلا،میانگین قیمت هر اونس نقره نیز در این مدت با ۱٫۶ درصد کاهش نسبت به فوریه به ۱۷٫۵۹ دلار رسیده است. حجم معاملات صورت گرفته در بازار نقره نیز روزانه با ۱۸٫۴ درصد افزایش به ۲۰۳٫۲ میلیون اونس رسیده است. ارزش مبادلات نقره نیز با ۱۶٫۵ درصد افزایش به بیش از ۳٫۵۷ میلیارد دلار رسیده است.

logo-samandehi