مراقب خرید این خودروها از سامانه یکپارچه باشید

به گزارش اکو ایران، سامانه یکپارچه از امروز (۳ خرداد ۱۴۰۲) بازگشایی شد تا متقاضیانی که در فاز اول این طرح فروش نسبت به افتتاح حساب وکالتی و بلوکه کردن مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کرده اند نسبت به انتخاب خودروی مورد نظر خود اقدام کنند. بررسی لیست خودروهای عرضه شده در این دور از پیش فروش صمت نشان می دهد چهار محصول سایپا شامل شاهین با گیربکس اتوماتیک، کوییک مدل GX، ساینا GX و اطلس هنوز قیمت مشخصی ندارند. بنابراین متقاضیانی که قصد خرید این خودروها را داشتند به نوعی دچار سردرگمی شدند و نمی دانند که در صورت انتخاب این خودروها قرار است این چهار محصول سایپا با چه قیمتی در اختیار آنها قرار گیرد.

براساس قانون خودروسازان باید پیش از نهایی کردن طرح فروشی قیمت محصولات خود را مشخص کرده تا متقاضیان در زمان انتخاب محصول بدانند خودروی مورد نظر خود قرار است با چه قیمتی خریداری کنند.

آن طور که به نظر می رسد صورت های مالی خودروسازی سایپا هنوز نهایی نشده و این مساله سبب شده تا مدارک این خودروساز ساکن کیلومتر ۱۵ جاده مخصوص در شورای رقابت کامل نباشد از این رو اعضای شورای رقابت نتوانند چهار محصول این خودروساز که در دومین دور از فروش بدون قرعه کشی در دسترس متقاضیان قرار گرفته را قیمت گذاری کنند. البته با توجه به به اینکه امکان شرکت در فاز انتخاب محصول از سوم خرداد تا ۱۰ خرداد امسال در نظر گرفته شده این احتمال وجود دارد تا خودروسازی سایپا پیش از اتمام فاز دوم طرح پیش فروش صمت بتواند قیمت این چهار محصول خود را از شورای رقابت دریافت کند.

خودروسازی سایپا در این طرح فروش ۱۱ محصول خود را پشت ویترین سامانه یکپارچه قرار است. مدیران خودرو بعد از نارنجی های جاده مخصوص در جایگاه دوم بیشتر عرضه محصول قرار دارند. مدیران خودرویی ها ۶ خودرو را با خود به سامانه یکپارچه آورده اند. کرمان موتور و فردا موتور هر یک سه محصول خود را در دسترس متقاضییان خرید خودرو از مسیر سامانه یکپارچه قرار داده اند.

logo-samandehi