مبلغ باور نکردنی و عجیبی که خریداران خودروهای لاکچری وارداتی به حساب دولت ریختند

به گزارش رکنا، بررسی تعداد متقاضیان خودروهای وارداتی نشان می دهد حدود ۱۲۰ هزار نفر برای در اختیار گرفتن محصولات برندهای جهانی خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نام نویسی کردند.

ثبت نام این تعداد متقاضی با توجه به واریز ۵۰۰ میلیون تومانی به حساب های وکالتی توسط متقاضیان به عنوان یکی از شرط های شرکت در لاتاری خرید خودروهای وارداتی گویای این نکته است که مشتریان حول و حوش ۶۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی را در حساب خود مسدود کردند.

دپوی این حجم از نقدینگی در حالی در پایان زمان ثبت نام اتفاق افتاده است که بر اساس آمارهای منتشر شده تا پایان روز سه شنبه ۹ اسفندماه سال جاری نزدیک به ۵۱ هزار متقاضی با نام نویسی در سامانه فروش خودروهای وارداتی حدود ۲۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی را در حساب های وکالتی خود حبس کردند.

بنابراین با توجه به تمدید ۵۴ ساعته زمان نام نویسی در سامانه فروش یاد شده شاهد هجوم متقاضیان برای خرید خودروهای وارداتی بودیم مشتریان محصولات برندهای جهانی خودروساز ظرف ۹۶ ساعت باقی مانده از مهلت ثبت نام ۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد نقدینگی را در سیستم بانکی کشور دپو کردند.

اولین دور از فروش خودروهای وارداتی قرار است روز سه شنبه هفته جاری با اهرم قرعه کشی تعیین تکلیف شود. به نظر می رسد مدیران صمت از ثبت نام ۱۲۰ هزار نفری متقاضیان در اولین دور از فروش خودروهای وارداتی راضی باشند.

سیاست گذار خودرویی با توجه به فرمان رییس دولت سیزدهم مبنی برای برداشتن قفل از در ورود خودرو تلاش کرد تا برنامه ریزی های لازم را در این ارتباط انجام دهد اما تاخیر در نوشتن آیین نامه اجرایی واردات خودرو از یک طرف و موانع موجود بر سر ورود مهمان های خارجی بازار خودرو مانند تخصیص منابع ارزی سبب شد تا اولین طرح فروش خودروهای وارداتی در آخرین ماه از سال جاری نهایی شود.

logo-samandehi