قیمت طلا صعود می کند یا ریزش؟ /ژانویه طلایی بیت کوین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، قیمت طلا در حالی یک هفته صعودی را پشت سر گذاشت که این ششمین هفته متوالی صعودی فلز زرد بود.

این طولانی ترین روند صعودی قیمت طلا از تابستان سال ۲۰۲۰ بوده است، زمانی که طلا توانست برای اولین بار مرز ۲ هزار دلاری را فتح کند. اکنون اما سوال اصلی این است که طلا می تواند روند صعودی خود را ادامه دهد یا نه.

مهم ترین اتفاق هفته آینده نشست ۱ فوریه فدرال رزرو و سخنرانی رییس آن جرومی پاول است. با اینکه سر و صدای زیادی درباره کاهش سرعت نرخ بهره در بازارها وجود دارد اما برخی بر این باورند که بانک مرکزی هنوز هم می تواند بازارها را غافلگیر کند. با اینکه بازارها بیش از ۹۸ درصد شانس را برای افزایش ۲۵ درصدی نرخ بهره می دانند اما برخی تحلیل گران بر این باورند که با توجه به بازگشایی مجدد چین و افزایش تقاضا در بازار فدرال رزرو می تواند نرخ بهره را برای مدت بیشتری در سطوح بالا نگه دارد.

امروز روز صعودی برای بازار رمزارزها بود. بیت کوین در روزی که گذشت بیش از ۲٫۳ درصد افزایش قیمت داشت و تا سقف ۲۳ هزار و ۶۰۰ دلار افزایش قیمت داشت. با این رشد قیمت بازدهی قیمتی بیت کوین در ماه ژانویه به بیش از ۴۲ درصد رسیده است.
اتریوم نیز امروز بیش از ۲٫۲ درصد افزایش قیمت داشت و مجددا به کانال ۱۶۰۰ دلاری صعود کرد. دومین رمزارز بزرگ دنیا نیز از ابتدای سال جدید میلادی تاکنون نزدیک به ۳۵ درصد افزایش قیمت داشته است.

logo-samandehi