قیمت طلا رشد کرد

میزان نوشت: در حالی که ناکامی دونالد ترامپ در تصویب اصلاحات بیمه درمانی آمریکا، تردید ها به توانایی وی در پیشبرد برنامه های اقتصادی اش را افزایش داده، ارزش دلار امروز کاهش یافت و این مسئله سبب افزایش بیش از یک درصدی قیمت طلا شد.

قیمت هر اونس طلا امروز با یک درصد افزایش به  ۱۲۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد امروز تا رقم ۱۲۵۷ دلار و ۹۷ سنت بالا رفت که بالاترین رقم از ۲۸ فوریه تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰٫۶ درصد افزایش به ۱۲۵۶ دلار و ۳۰ سنت رسید.

شکست ترامپ در پیشبرد برنامه اصلاحات بیمه درمانی اش تاثیری منفی بر بازارهای مالی گذاشته و این نگرانی را افزایش داده که وی نتواند سایر برنامه های اقتصادی خود از جمله کاهش مالیات ها و افزایش هزینه ها در بخش های زیرساختی را نیز پیش ببرد.

جیانگ شو، تحلیلگر ارشد گروه طلای شاندونگ گفت: «به نظر می رسد که برخی از شکست ترامپ در محقق کردن وعده هایش خشنود نیستند و ما می بینیم که در حال حاضر روندی بسیار کاهشی بر دلار حاکم است.»

شاخص دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به نزدیکی پایین ترین رقم ۲ ماه گذشته رسیده است.

جفری هالی، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «در حالی که برنامه صد روزه اقدام ترامپ در حال تبدیل به ۱۰۰ روز بی عملی ترامپ است، و انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را در پیش داریم، قیمت طلا احتمالا کاهش قابل توجهی را شاهد نخواهد بود.»

قیمت طلا پس از موضع گیری محتاطانه فدرال رزرو آمریکا در مورد روند افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی، از ۱۵ مارس به این طرح حدود ۶۰ دلار افزایش یافته است.

logo-samandehi