قیمت طلا به ۱۷۰۰ دلار باز خواهد گشت؟

با وجود اینکه طی روز گذشته قیمت طلا با رشد نسبتا خوبی مواجه شد و بخشی از افت قیمت خود را جبران کرد اما همچان زیر ۱۷۰۰ دلار است و فقط توانست خود را به آن نزدیک کند.

به گزارش بنکر، امروز صبح نیز طلا با یک کاهش قیمت جزئی مواجه شد و قیمت آن در لحظه نوشتنن این متن ۱۶۹۴ دلار به ازای هر انس است.

میانگین تحرک طلا طی پنجاه روز اخیر معادل ۱۷۰۹٫۱۰ دلار است که با ۱۴۵۱ دلار شروع شده و با ۱۷۸۸ دلار به پایان می رسد. در حالی که قیمت طلا توانایی رسیدن به نزدیکی ۱۷۰۹ دلار را ندارد در روز گذشته برای دقایقی به ۱۷۰۵ دلار رسید که بسیار قابل توجه است اما پس از آن نمودار منفی شده و صبح امروز به زیر ۱۷۰۰ دلار بازگشت.

نکته قابل توجه دیگر این است که با وجود حمایت بسیار بالا و توان تجاری زیادی که دیروز در بازار طلا وجود داشت نتوانست به ۱۷۰۰ دلار به شکل پایدار برسد در حالی که طلای ۱۷۰۰ دلاری در هفته های پیش کمینه سطح قیمت طلا را شکل می داد.

براساس گزارش tala،احساساتی که در بازار به وجود آمد و باعث افزایش قیمت طلا شد بر این فرض بنا شده بود که اگرچه به نظر می رسو شرایط ناشی از همه گیری بیماری کووید-۱۹ در حال طی کردن مسیر خود و گذشتن است اما اما بهبودی اقتصادی جهانی هنوز حتی آغاز هم نشده ست.

logo-samandehi