قیمت طلا به ۱۲۰۰ دلار خواهد رسید

موسسه مالی ناتیکسیس اعلام کرد: با توجه به گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن، این احتمال وجود دارد که قیمت جهانی طلا تا اواسط ژوئن به ۱۲۰۰ دلار در هر اونس کاهش یابد.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،  به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت،موسسه ناتیکسیس در ادامه افزود: پیش بینی ما این است که فدرال رزرو آمریکا علاوه بر ژوئن، ۲ بار دیگر نیز در نشست های دسامبر و سپتامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد. علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا نیز در نشست سپتامبر احتمالا سیاست های پولی خود را تغییر خواهد داد که این مساله نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند.
این گزارش افزود: البته تنش های سیاسی مربوط به اوضاع کره شمالی و تنش های سیاسی داخلی در آمریکا می تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا در ماه های آینده شود. رشد تقاضای فیزیکی در بازار هند می تواند قیمت جهانی طلا را افزایش دهد.
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی هند امسال به بیش از ۷٫۲ درصد خواهد رسید و این رقم سال آینده نیز به ۷٫۷ درصد می رسد. پیش بینی ما این است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۷۷ میلادی به ۱۱۸۵ دلار خواهد رسید.
پیش بینی می شود قیمت جهانی طلا در سه ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی نیز با افت شدیدی روبرو شود. پیش بینی موسسه ناتیکسیس این است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۸ میلادی نیز به ۱۱۳۰ دلار خواهد رسید.
به نوشته طلا،تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نیز نشان می دهد که سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۲۳۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۳۴ دلار افزایش خواهد یافت.اگر این روند صعودی ادامه یابد احتمال وحود دارد که قیمت این فلز زرد تا ۱۲۵۱ دلار برسد.
سطح حمایتی قیمت طلا نیز در شرایط کنونی ۱۲۱۶ دلار است و اگر این سطخ شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۰۹ و سپس ۱۱۹۷ دلار کاهش خواهد یافت.

logo-samandehi