قیمت طلا به پایین ترین سطح رسید

در حالی که اشتها برای سرمایه گذاری در دارایی های پرریسک، با افزایش خوش بینی به اقتصاد آمریکا بالا رفته و در حالی که عدم قطعیت سیاسی در فرانسه کاهش یافته است، به دلیل کاهش تقاضا برای سرمایه گذاری های امن، قیمت طلا به پایین ترین رقم ۲ هفته گذشته رسید.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از رویترز، قیمت طلا امروز با ۰٫۰۴ درصد افزایش به ۱۲۶۴ دلار و ۶۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز تا رقم ۱۲۶۰ دلار و ۹۰ سنت پایین آمد که پایین ترین رقم از ۱۱ آوریل تاکنون بود.
قیمت طلا در روز سه شنبه ۰٫۹ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش قیمت یک روزه از دوم مارس تاکنون بود.
قیمت طلای آمریکا نیز امروز ۰٫۲ درصد کاهش داشت و به ۱۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.
در حالی که ارزش شاخص ها در بورس وال استریت به ارقامی بی سابقه رسیده، شاخص ها در بورس های آسیایی برای پنجمین جلسه متوالی افزایش یافت.
مارک تو، رئیس بخش تحقیقات گروه مالی وینگ فانگ در هنگ کنگ گفت: «در طی دو جلسه گذشته، روند حرکت افزایشی طلا عملا متوقف شده است. می توان مشاهده کرد که با آرام شدن وضعیت در کره شمالی و مشخص شدن نتیجه انتخابات فرانسه اشتها برای ریسک پذیری افزایش یافته است.»
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد کرده که درآمد بر مالیات شرکت ها کاهش یابد و شرکت های چند ملیتی بابت سودهایی که از خارج از آمریکا وارد این کشور می کنند، از معافیت مالیاتی قابل توجهی برخوردار شوند.
به نوشته تسنیم،تو افزود: «برای سرمایه گذاران در بازار طلا این خبر خوبی نخواهد بود زیرا دولت ترامپ می خواهد اطمینان یابد که به ندازه کافی سرمایه وارد بازارهای دارایی از جمله بازار سهام یا بازار ارز می شود.»

logo-samandehi