قیمت طلا این هفته چقدر تغییر می کند؟

طی هفته های گذشته و به خصوص روز های پایانی هفته گذشته طلا نوسانات بسیار زیادی را تجربه کرد. به نظر می رسد که این پایان نوسانات طلا نخواهد بود و این نوسانات آمده اند که بمانند.

به گزارش بنکر، با وجود این که پیش بینی می شود روند کلی حرکت طلا صعودی باشد اما سرمایه گذاران همچنان نسبت به تحرکات شدید و پیش بینی نشده طلا احساس نگرانی دارند.

در حال حاضر قیمت هر انس طلا ۱۹۶۴ دلار می باشد که نسبت به روز های گذشته شاهد رشد است. قیمت طلا در هفته گذشته پس از سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو رشد کرده و سپس با انتشار آمار مسکن کاهش یافت.

پس کاهش قیمت طلا به دلیل داده های امیدوار کننده از فروش مسکن در ایالات متحده طلا بار دیگر شروع به حرکتی صعودی کرده و به قیمت فعلی خود دست یافت.

طلا همچنان اتفاقات بسیار زیاد مهمی مانند انتخابات ایالات متحده را در پیش روی خود دارد و این باعث می شود که نوسانات طلا حداقل تا ماه دسامبر (دی ماه) ادامه داشته باشد.

البته این به معنای عدم افزایش قیمت طلا نبوده و بسیاری از کارشناسان معتقدند که قیمت طلا در روز های در پیش رو می تواند بار دیگر سطح ۲۰۰۰ دلاری را امتحان کند.

به اعتقاد پیتر هوگ – کارشناس بازار- دفعه بعدی که انس طلا بتواند ۲۰۰۰ دلار را به دست آورد می توان گفت که فلز زرد وارد مرحله بعدی شده است.

logo-samandehi