قیمت طلای جهانی به ۱۲۵۶ دلار رسید

قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه همچنان نزدیک به بالاترین سطح در ۳ ماه و نیم اخیر تثبیت شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ ، به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،بازارهای بین المللی منتظر اعلام جزییات بیشتری درباره سیاست های اقتصادی دولت جدید آمریکا است. ترامپ قرار است سه شنبه در کنگره آمریکا سخنرانی کند.
قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی بدون تغییر نسبت به روز جمعه به بیش از ۱۲۵۶ دلار رسیده که این بالاترین رقم از ۱۱ نوامبر به شمار می رود.
جیانگ شو تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه شاندونگ گلد در این باره گفت: بزرگترین عامل موثر بر نوسانات قیمت طلا در شرایط کنونی، تغییرات ارزش دلار است. سرمایه گذاران تصور می کنند که ترامپ خواستار دلار قوی نیست و گمانه زنی ها نشان می دهد که فدرال رزرو نیز در شش ماه نخست امسال نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.
سخنرانی ترامپ در نشست کنگره آمریکا می تواند تا حد زیادی ابهامات درباره سیاست های اقتصادی و مالی دولت جدید واشنگتن را برطرف کند. ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش دهد و میلیاردها دلار در زیرساخت های اقتصادی سرمایه گذاری کند.
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون با روندی صعودی روبرو بوده و این مساله تاثیر زیادی بر تمایل بیشتر سرمایه گذاران برای ورود به بازار طلا خواهد بود.
به  نوشته سایت طلا،میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز طی ماه جاری بیش از ۵ درصد رشد داشته است. وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازارهای بین المللی نیز پیش بینی کرده است که قیمت طلا احتمالا تا سطح ۱۲۷۸ دلاری افزایش خواهد یافت.
طی هفته جاری قرار است مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا سخنرانی های مهمی داشته باشند. برخی تحلیلگران نیز بر این باورند که اگر طلا بتواند سطح حمایتی ۱۲۴۵ دلاری را حفظ کند، خواهد توانست به روند صعودی خود ادامه دهد.
قیمت هر اونس نقره نیز با ۰٫۲ درصد افزایش به بیش از ۱۸٫۳۸ دلار رسیده است.به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

logo-samandehi