قیمت سکه و طلا در بازار داخلی رکوردی بی‌سابقه زد

کشتی آرای:قیمت سکه و طلا در بازار داخلی رکوردی بی‌سابقه زد/ نزدیک شدن سکه به مرز ۷ میلیون تومان
محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: طی ۲ روز گذشته نوساناتی را در بازار و همچنین افزایش عرضه و تقاضا در بازار سکه داشتیم که باعث بالا رفتن قیمت سکه و طلا شد به‌نحوی‌که امروز رکورد جدید قیمتی از خود به‌جای گذاشت.
کارگر آنلاین : محمد کشتی آرای، کارشناس #بازار #سکه و طلا در خصوص وضعیت امروز طلای کشور گفت: قیمت جهانی طلا بدون تغییر هر اونس یک هزار و ۷۰۳ دلار ئ. هر اونس #نقره ۱۵ دلار ۵۸ سنت است. طی ۲ روز گذشته نوساناتی را در بازار و همچنین افزایش عرضه و تقاضا در بازار سکه داشتیم که باعث بالا رفتن #قیمت_سکه و #طلا شد به‌نحوی‌که امروز رکورد جدید قیمتی از خود به‌جای گذاشت.
کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز با توجه به افزایش قیمت‌های سکه طرح قدیم باقیمت ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۶ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان و نیم‌سکه باقیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دادوستد شد. ربع‌سکه هم باقیمت یک‌میلیون و ۹۸۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی هم باقیمت یک‌میلیون تومان خریدوفروش شد.
کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب‌شده ۱۷ عیار که مبنای قیمت‌گذاری در بازار است باقیمت ۲ میلیون و ۸۹۵ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار باقیمت ۳ میلیون و ۶۵ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم باقیمت ۶۶۸ هزار تومان معامله شد.
او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار باقیمت ۷۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۷۷۹ هزار و ۶۰۰ تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار باقیمت ۸۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار هم باقیمت ۸۹۲ هزار تومان خریدوفروش شد.
این فعال بازار طلا و جواهر کشور افزود: در حال حاضر بر روی هر قطعه سکه بهار آزادی ۴۰۰ هزار تومان حباب وجود دارد. نرخ هر دلار آمریکا در بازار آزاد امروز ۱۶ هزار و ۵۶۰ است. منبع/پارسینه
logo-samandehi