قیمت جهانی طلا با افزایش روبرو شد

در حالی که سرمایه گذاران بین المللی از یک سو منتظر انتشار نتایج انتخابات سراسری هلند هستند و از سوی دیگر منتظر اعلام نتایج نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا، قیمت طلا در بازارهای بین المللی با افزایش نسبی روبرو شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ ، به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در نشست امروز خود نرخ بهره را افزایش خواهد داد. سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی منتظر برگزاری کنفرانس خبری جانت یلن رئیس فدرال رزرو و بیانیه پایانی این نشست هستند.
پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا امسال نرخ بهره را ۳ بار افزایش خواهد داد. قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه با ۰٫۳ درصد افزایش به بیش از ۱۲۰۱ دلار رسیده است.
ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اف سی استون در این باره تاکید کرد: به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در آستانه انتشار نتایج انتخابات هلند و تصمیم فدرال رزرو آمریکا درباره نرخ بهره با تغییر چندانی روبر نخواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: اگر فدرال رزرو آمریکا در نشست امروز تصمیم بگیرد نرخ بهره را افزایش دهد، احتمال افت نسبی قیمت طلا در کوتاه مدت وجود خواهد داشت.
بیانیه نشست فدرال رزرو قرار است ساعت ۶ بعد از ظهر امروز به وقت گرینویچ منتشر شود. نگرانی ها نسبت به نتایج انتخابات هلند می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.
انتخابات فرانسه و آلمان نیز در پیش است و این مساله می تواند نقش مهمی در نوسانات قیمت جهانی طلا داشته باشد.
جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اوآنادا نیز تاکید کرد: بی شک نااطمینانی نسبت به نتایج انتخابات اروپا می تواند در کوتاه مدت عامل مهمی برای جلوگیری از کاهش شدید قیمت طلا باشد.
تحلیلگران اقتصادی معتقدند که سطح حمایتی مهم برای قیمت طلا در روزهای آینده ۱۱۸۰ دلار خواهد بود. قیمت طلا نسبت به اواخر فوریه که تا سطح ۱۲۶۱ دلاری افزایش یافته بود، بیش از ۵ درصد کاهش داشته است.
به نوشته سایت طلا ، نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و درخواست اسکاتلند برای برگزاری همه پرسی استقلال از بریتانیا نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۳۶ درصد افزایش به بیش از ۸۳۴ تن رسیده است.

logo-samandehi