قیمت جهانی دلار دوباره صعودی می‌شود

تحلیل‌گران بازار معتقدند ضعیف شدن اخیر دلار احتمالا عمر کوتاهی خواهد داشت و رشد تورم و افزایش‌های مورد انتظار نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، در ماه‌های آینده از تقویت آن پشتیبانی می‌کند.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،مدیریت سرمایه بانک جی‌پی مورگان می‌گوید: ضعیف شدن اخیر دلار احتمالا عمر کوتاهی خواهد داشت و رشد تورم و افزایش‌های مورد انتظار نرخ بهره بانک مرکزی، در ماه‌های آینده از تقویت این پول سبز رنگ پشتیبانی می‌کند.
جاسلین یئو استراتژیست بازار جهانی در شرکت مدیریت سرمایه جی‌پی مورگان، به سی‌ان‌بی‌سی گفت: ما معتقدیم که دلار در نیمه دوم امسال واقعا به جایگاه خود بازمی‌گردد و بیشتر این به خاطر این است که بازارها با افزایش نرخ بهره دوباره قیمت‌گذاری می‌شوند. دیدگاه ما این است که تورم آمریکا واقعا بیشتر می‌شود و در حال حاضر بازارها قیمت خود را بر اساس یک افزایش نرخ بهره از حالا تا پایان ۲۰۱۸ تعیین کرده‌اند.
او اضافه کرد: بنابراین ما معتقدیم بازارها کمی افزایش قیمت خواهند داشت و این از کمی بازگشت در ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.
سه‌شنبه‌ای که گذشت پس از این‌که لایحه سلامت جمهوری‌خواهان که با هدف جایگزینی قانون سلامت اوباما، اوباماکر، طراحی شده بود، نتوانست پشتیباتی لازم برای ادامه و به رای گذاشته شدن را به دست آورد، دلار به کمترین مقدار ۱۰ ماهه خود افت کرد.
برخی از ناظران بازار گفتند که دلار ضعیف‌تر می‌تواند به تقویت شرکت‌ها و کارخانه‌های S&P ۵۰۰ کمک کند و در نهایت باعث بالا رفنت ارزش سهام آنها شود اما یئو می‌گوید بازارهای سرمایه خارج از آمریکا، مثل اروپا و ژاپن، پتانسیل رشد بیشتری دارند.
یئو اشاره می‌کند که حاشیه‌های سود در اروپا شروع به بهتر شدن کرده است و این می‌تواند تبدیل به تقویت رشد درآمد شود، درحالی‌که ژاپن احتمالا از نرخ برابری کمتر ین در برابر دلار سود خواهد برد.
او گفت: ما همچنان به بخش‌های مشخصی از بازار آمریکا علاقه‌مندیم؛ در حال حاضر ما همچنان به بانک‌های آمریکا علاقه مندیم که علاقه ما به خاطر پیش‌بینی افزایش نرخ بهره، بالاتر رفت سود اوراق قرضه و همچنین وعده تغییر قانون مالی نظام بانکداری، می‌باشد.
به نوشته مهر،فقط و فقط از دیدگاه ارزش‌گذاری سهام است که ما معتقدیم در شرایط کنونی ارزش‌گذاری سهام در آمریکا پرچالش‌تر شده است و سرمایه‌گذاران باید به فکر تنوع ایجاد کردن در سهام خود در خارج از مرزهای آمریکا و بازارهای گوناگون دیگر باشند.

logo-samandehi