قیمت بیت‌کوین به بالاترین حد خود رسید

بهای #بیت_کوین ظرف مدت هشت ساعت با افزایش ۵.۹ درصدی از ۹ هزار و ۲۵۰ دلار به ۹ هزار ۷۵۵ #دلار رسید و سپس با اندکی کاهش روی قیمت کنونی خود یعنی ۹ هزار ۵۵۹ دلار ثابت شد.

به گزارش بنکر، اولیور فون لندزبرگ سادی، رییس هیات مدیره شرکت سی‌بی‌سی #انگلیس فعال در زمینه رمزارز با اشاره به افزایش اخیر #قیمت #بیت‌کوین و مربوط دانستن آن عمق سطحی #بازار، گفت: هر نوع تغییر معنادار همچنان می‌تواند بازار را آشفته کند و این در حالی است که با توجه به نصف شدن پاداش بعدی استخراج بیت کوین  که در سال ۲۰۲۰ اتفاق می‌افتد، (پاداش استخراج هر بلاک ۶.۲۵ بیت کوین خواهد بود)، تحریک کنندگان پشت پرده‌ای که معتقدند قیمت بیت‌کوین رو به افزایش بوده و خریداری آن به صرفه است، آنها مضنونین همیشگی محسوب می‌شوند.

علاوه بر این، یکی از عوامل تاثیرگذار در تازه‌ترین افزایش قیمت بیت‌کوین را می‌توان در فعالیت بازار آلت‌کوین جستجو کرد. «سوو ژو» یکی از بنیانگذاران موسسه مالی Three Arrows Capital معتقد است که تحرک قیمت بیت‌کوین، تحت هدایت #رمزارز #آلت‌کوین به ویژه #اتریوم به عنوان یکی از رمزارزهای موجود با ارزشی بیش از ۱۰ میلیارد دلار اتفاق افتاده است.

سوو ژو در اینباره گفت: اظهاراتی از سوی کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شنیده شده مبنی بر اینکه معاملات آتی اتریوم تا پیش از پایان سال انجام می‌شود و پیشرفت‌های مثبتی در حوزه فناوری در دو بخش اتریوم پایه و اتریوم دو صورت گرفته است.

براساس آمار و ارقام «مِساری»، تغییر قیمت کوتاه مدت اتریوم در بازه هفت روزه ۱۸.۵ درصد بوده که نیروی محرکه افزایش قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت اخیر محسوب می‌شود.

logo-samandehi