فهرست جدید خودروهای وارداتی/ ورود خودرو های کارکرده هم قطعی شد

رشیدی کوچی، نماینده مجلس اعلام کرد که سقف واردات خودرو از ۲۰ هزار دلار به ۳۰ هزار دلار افزایش یابد.

همچنین طبق مصاحبه‌ای که اخیراً با رشیدی کوچی، نماینده مجلس داشته، احتمال دارد که سقف واردات از ۲۰ هزار دلار به ۳۰ هزار دلار افزایش یابد. بنابراین با افزایش سقف واردات، احتمالاً تعداد خودروهای وارداتی بیش‌از این خواهد بود.

از سوی دیگر، واردات خودرو های کارکرده نیز قطعی شده اما به‌دلیل این‍که لایحه آن اخیراً به تصویب مجلس رسیده، شرایط و مدل‌های این خودروها مشخص نیست. البته که احتمال می‌رود اکثر خودروهای وارداتی کارکرده، با مدل‌های تویوتا، هیوندای و کیا وارد شود.

فهرست خودروهای وارداتی

بر اساس اخبار منتشره تا تاریخ ۵ تیر ماه، تا به‌حال ۷ مورد افزایش در لیست واردات به‌چشم می‌خورد. البته لازم به‌ذکر است که هنوز هم لیست فوق قطعی نبوده و درحال به‌روزرسانی است.
همچنین واردات محصولات تویوتا نیز قطعی بوده اما فعلاً مدل‌های دقیق وارداتی از این شرکت اعلام نشده و بنابراین در فهرست بالا به‌چشم نمی‌خورد.به‌روزرسانی که فهرست بالا تجربه کرده، شامل زوتی DL5 پارس خودرو (یا همان DL5) و ۶ مدل از خودروهای هیوندای و بی‌ام‌و بوده که شرکت واردکننده آن‌ها فعلاً مشخص نیست. تا به‌حال واردات یک مدل از BMW با نام ۱۶۶i و هیوندای النترا، اکسنت، کرتا، توسان و کونا قطعی شده است.

logo-samandehi