عرضه جهانی طلا با کاهش روبرو شد

آمارها و برآوردهای اولیه موسسه جی اف ام اس نشان می دهد که تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی با کاهش همراه شده و این برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی است که عرضه جهانی طلا با افت روبرو شده است.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی ماینینگ، تولید جهانی طلا در سه ماه سوم ۲۰۱۶ میلادی با ۳ درصد کاهش معادل ۲۲ تن نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به کمتر از ۸۲۷ تن رسیده است. به نظر می رسد تولید جهانی طلا در سه ماه پایانی سال گذشته نیز با کاهش روبرو شده و به کمتر از ۸۰۱ تن رسیده است.
با این حساب، تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی با افت ۲ درصدی مواجه شده و به کمتر از ۳۱۶۸ تن رسیده است.
در سه ماه سوم ۲۰۱۶ تنها آفریقا و اقیانوسیه با افزایش تولید طلا روبرو شده اند و تولید طلا در این مناطق با افزایش ۶ و یک تنی همراه بوده است. آسیا با افت شدید ۱۵ تنی تولید طلا روبرو شده و تولید طلای کشورهای آسیایی در سه ماه سوم سال گذشته به ۲۲۵ تن رسیده است.
تولید چین در این مدت با افت ۱۵ تن مواجه شده که علت اصلی این مساله توقف تولید معادن در ۲ استان این کشور بوده است.
به نوشته سایت طلا،تولید طلای اروپا نیز در سه ماه سوم سال گذشته با ۳ تن کاهش به ۱۲۶ تن رسیده است. تولید طلای آمریکای شمالی نیز با ۹ تن کاهش روبرو شده است. در منطقه آمریکای جنوبی نیز تولید طلا در سه ماه سوم ۲۰۱۶ به ۱۳۹ تن رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۳ تن کاهش نشان می دهد.
تولید طلای آفریقا نیز در این مد ت با ۶ تن افزایش به بیش از ۱۴۹ تن رسیده است. تولید طلای اقیانوسیه نیز با یک تن افزایش به ۸۸ تن رسیده است.
به نظر می رسد با انتشار آمارهای دقیق شرکت های بزرگ معدنی طی هفته ها و ماه های آینده می توان برآورد دقیق تری نسبت به وضعیت تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۶ میلادی داشته باشیم. هنوز بسیاری از شرکتهای معدنی بزرگ جهان آمارهای مربوط به تولید طلا در سه ماه پایانی ۲۰۱۶ را منتشر نکرده اند.

logo-samandehi