طلا قدرت افزایش قیمت ندارد

بازار طلا با شروع شاهد افزایش قیمت بوده اما این افزایش قیمت به سرعت دچار نوسان شده و از بین رفت. به نظر می رسد حداقل در کوتاه مدت بازار طلا دلیل چندانی برای افزایش قیمت نخواهد داشت.

به گزارش بنکر، طلا و نقره هر دو با شروع روز دوشنبه و باز شدن بازار های جهانی شروع به افزایش یافت اما در ادامه این سیر نزولی شد. قیمت هر انس طلا در حال حاضر ۱۹۳۸ دلار می باشد که نسبت به روز گذشته ۵ دلار کاهش داشته است.

در کنار طلا بازار های سهام نیز رشد زیادی کرده اند که نشان دهنده افزایش روحیه ریسک پذیری و خطر در میان سهام داران است.

این افزایش روحیه خطر را می توان به دلیل صدور مجوز استفاده از پلاسمای خون بهبود یافتگان از بیماری کووید-۱۹ برای درمان مبتلایان به این بیماری توسط دونالد ترامپ دانست.

این مجوز همچنین می تواند بر روی طلا نیز تاثیر بسیاری گذاشته و باعث کاهش قیمت آن شود. طلا که طی امروز تا ۱۹۶۰ دلار بالا رفت الان باز به ۱۹۳۸ دلار بازگشته است.

چین و آمریکا نیز تنش هایی مانند گذشته از خود نشان می دهند. ترامپ در چند روز گذشته به فاکس نیوز اعلام کرد که ایالات متحده نیازی به تجارت با چین ندارد اما این دو کشور همچنان طبق فاز یک تجاری خود پیش می روند.

به طور کلی طلا در بلند مدت همچنان روندی صعودی دارد اما در کوتاه مدت و چند روز آینده به نظر می رسد توانی برای افزایش قیمت نخواهد داشت.

logo-samandehi