طلا رکورد ۱۷۰۰ دلاری را زد

تشدید نگرانی ها درباره گسترش #ویروس_کرونا و افت شدید قیمت نفت و سهام در بازارهای جهانی موجب شد تا قیمت هر اونس #طلا امروز دوشنبه به مرز ۱۷۰۰ دلار برسد که بالاترین رکورد در ۷ سال اخیر به شمار می رود.

به گزارش بنکر، کاهش شدید قیمت نفت و شاخص سهام موجب شد تا قیمت هر اونس #طلا امروز با ۱٫۵ درصد افزایش به بیش از ۱۶۹۹ دلار برسد. این بالاترین رکورد قیمت طلا از دسامبر ۲۰۱۲ به شمار می رود.

شاخص #سهام در بازارهای آسیایی نیز با افت شدیدی روبرو شده و سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در #بازار_طلا و اوراق قرضه هستند. قیمت نفت پس از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش قیمت رسمی نفت خود و رقابت با روسیه با افت ۲۰ درصدی روبرو شده است.

شاخص سهام اس اند پی ۵۰۰ آمریکا با افت ۴ درصدی روبرو شده است. ارزش #ین #ژاپن در برابر #دلار #آمریکا به بالاترین سطح در ۳ سال اخیر رسیده است. نرخ بهره اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا نیز با افت چشمگیری روبرو شد.

آمارهای رسمی نشان می دهد اقتصاد ژاپن در سه ماه پایانی ۲۰۱۹ میلادی با افت بیشتری نسبت به انتظارات اولیه روبرو شده است.

تعداد مبتلایان به #کرونا در #چین با ۴۰ نفر افزایش به ۸۰۷۳۵ نفر رسیده است. تازه ترین آمارهای #گمرک چین نشانگر افت شدید صادرات و واردات این کشور در دو ناه نخست ۲۰۲۰ میلادی است.

نظرسنجی #رویترز نیز نشان می دهد رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست امسال نسبت به سه ماه قبل به نصف کاهش خواهد یافت.

قیمت پالادیوم با ۲٫۹ درصد کاهش به ۲۴۹۲ دلار رسده و قیمت پلاتین نیز با ۱٫۲ درصد کاهش به ۸۹۰ دلار رسید. قیمت هر اونس نقره نیز با ۰٫۳ درصد افزایش به ۱۷٫۳۷ دلار رسید.

logo-samandehi