طلا در کانال ۱۶۰۰ دلار تثبیت می شود؟

قیمت طلا در معاملات امروز با امید به بهبود سریع اقتصاد که سرمایه گذاران را به سوی دارایی‌های ریسک پذیر کشاند، کاهش یافت اما تنش‌های آمریکا و چین مانع از کاهش بیشتر قیمت ها شد.

به گزارش بنکر، ایلیا اسپیواک تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «آنچه ما در طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد بودیم شکسته شدن نسبی پشتیبانی فنی از قیمت طلا در سطح حدود ۱۷۱۵ دلار بوده است.»

وی افزود: «خبر مثبت در مورد کاهش محدودیت های اجتماعی و بازگشایی نسبی اقتصادهای جهان بوده است… اما در عین حال خبرهای منفی نیز از اقتصاد جهان به گوش می رسد. تنش ها بین آمریکا و چین دارای ریسک زیادی است.»

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز گفت واشنگتن در حال بررسی یک واکنش جدی به طرح چین برای تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ است. وی افزود واکنش آمریکا به این طرح قبل از پایان هفته اعلام خواهد شد.

تحلیلگران معتقدند به رغم افت قیمت طلا چشم انداز بلندمدت بازار فلز زرد به دلیل وضعیت آشفته اقتصادی و سیاسی همچنان افزایشی به نظر می رسد.

خوش بینی در مورد پیشرفت در زمینه تولید واکسن کرونا و احیای فعالیت های تجاری، احساس ریسک پذیری در بازارهای مالی را افزایش داد.

پس از یک سری آمارهای اقتصادی ضعیف از آمریکا، دیروز اعتماد مصرفی در آمریکا در ماه می بالا رفت و آمار فروش خانه‌های جدید نیز بیش از پیش بینی قبلی بود.

علیرغم کاهش قیمت طلا، چشم انداز این فلز گران بها مثبت است چراکه در بی ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی به عنوان دارایی امن محسوب می‌شود.

logo-samandehi