طلا در مرحله تکرار نوسان

اقتصادنیوز : دو روز گذشته برای بازار اونس جهانی پر از نوسان بوده است، اما قیمت طلا با رفت و برگشت‌های مدوام تکان چندانی نمی‌خورد. تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران منتظر انتشار آمار بیکاری روز جمعه و شکستن سقف کف طلا در کمین نشسته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز؛ دیروز با بسته شدن بازار جهانی قیمت اونس طلا به قیمت قبلی بازگشت اما امروز روند اونس ریزشی است. قیمت لحظه‌ای اونس امروز چهارشنبه، با بیش از ۵ دلار کاهش به کانال ۱۹۶۰ دلار رسیده است. 

تحلیل‌گران دلیل این سقوط قیمت را همچنان افزایش نسبی قیمت دلار می‌دانند. قیمت دلار نسبت به روز گذشته ۰٫۵ درصد افزایش داشته و ۰٫۵ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. 

شاخص دلار

مرز روانی ۲۰۰۰ دلار و پریشانی اونس

بازارهای طلا در روز سه شنبه کمی صعودی بوده و بهای اونس به سطح روانی ۲۰۰۰ دلاری نزدیک شد. اما در ادامه بازارهای طلا در جریان معاملات روز سه شنبه از سطح ۲۰۰۰ دلار عقب نشینی کردند زیرا ارز همچنان فروش قابل توجهی را تجربه می کند.

به گفته کریستوفر لویس از سایت اف‌ایکس‌امپایر: در نهایت به نظر می رسد بازار طلا درگیر مبارزه با شاخص دلار خواهد بود، اما به نظر من به طور کلی  طلا فشار رو به بالا را ادامه خواهد داد.

او در ادامه خاطر‌نشان کرد: اگر اونس بتواند  بالاترین سقف اخیر،  یعنی ۲۰۰۰ دلار را بشکند بازار احتمالاً به سمت سطح ۲۱۰۰ دلاری پیش خواهد رفت. اگرچه این یک مانع دشوار است، اما من معتقدم که خرید آهسته همچنان ادامه دارد زیرا فدرال رزرو بازار را با برگه های سبز غرق می کند. 

همانطور که گفته شد، بدیهی است که سطح ۲۰۰۰ دلار منطقه‌ای است که توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد. اگرچه قبلاً در آن منطقه فروش قابل توجهی دیده بودیم اما سقف ۲۰۰۰ دلاری یک مرز مقاومتی کاملاً روانی است. 

نمودار اونس
logo-samandehi