طلا تا کجا صعود خواهد کرد؟

طلا پس از مدت ها نوسان و سقوط های مکرر بالاخره در روز گذشته صعودی شده و شروع به رشد کرد. اما آیا این رشد طلا واقعی بوده و ادامه پیدا خواهد کرد؟

به گزارش بنکر، هر انس طلا در حال حاضر ۱۹۶۴ دلار می باشد و در بالا ترین حد خود در نه روز اخیر خود قرار گرفته است. هفته گذشته یک هفته نسبتا بدون تغییر همراه با نوسانات بسیار زیاد برای طلا بود.

دلیل افزایش قیمت طلا را به طور عمده می توان به کاهش دوباره ارزش دلار نسبت داد. خوش بینی نسبت به تجارت ایالات متحده آمریکا و چین باعث شده تا ارزش دلار کاهش یافته و طلا افزایش بیابد.

همچنین خطرات برجسته برگزیت – جدا شدن انگلستان از اتحادیه اروپا – باعث شده تا طلا جذابیت پناهگاه امن خود را بیش از پیش به دست آورده و قیمت آن بالاتر رود.

البت کاهش تنش ها میان آمریکا و چین می تواند اشتهای ریسک پذیری را افزایش داده و سرمایه گذاران را به سمت بازار های ریسک پذیر سوق دهد.
نمودار فنی به ما نشان می دهد که طلا در آستانه بازپس گرفتن سطح ۱۹۶۹ دلار می باشد. در این راه فلز زرد در نقطه ۱۹۴۲ دلار دارای یک پشتیبانی فوری می باشد.

نقطه حمایت های بعدی طلا را می توان ۱۹۵۷ دلار، ۱۹۵۱ دلار، ۱۹۴۷ دلار و در نهایت ۱۹۴۵ دلار دانست که یک حمایت قوی برای طلا می باشد.

logo-samandehi