طلا به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید؟

انتظار می­رود سال ۲۰۲۰ به مانند سال­های قبل، سالی سرشار از عدم اطمینان و تنش باشد. اما سوال این است که وقتی #جنگ #تجارت جهانی، برگزیت، تهدیدهای رکود #اقتصادی سرانجام پایان یابند، چه دارایی هایی برنده محسوب خواهند شد. زمان، زمان رقابت پیشنهادات تجاری است. پس گزارش ویژه ما را در خصوص عوامل موثر بر تصمیمات سرمایه گذاری شما در سال ۲۰۲۰ را از دست ندهید.

به گزارش بنکر، #طلا به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید؛ حقیقت یا ادعای جسورانه؟!طلا به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید؛ حقیقت یا ادعای جسورانه؟!

براساس گزارش کیتکو؛ یک تحلیل گر می گوید که #طلا آماده است تا با شروع سال جدید میلادی حباب ذهنی ۱٫۵۰۰ دلار در هر انس را بشکند و اگر سال ۲۰۱۹ را معیار قرار دهیم، به روند رشد خود در آینده نیز ادامه خواهد داد.

فوئاد رزاق زاده، تحلیل گر تکنیکال سیتی ایندکس، در بخشی از پیش بینی جسورانه خود اعلام کرد که انتظار دارد طلا در سال ۲۰۲۰ به رکوردی تاریخی دست یابد و هر انس با ۲٫۰۰۰ دلار معامله شود.

رزاق زاده دلیل این پیش بینی را، همکاری بانک های مرکزی سراسر جهان در خصوص سیاست های پولی ضعیف در سال آینده می داند. وی افزود که سیاست های مالی ضعیف تر دارایی ها را به محدوده ای منفی سوق می دهد و در نتیجه تقاضای #خرید #طلا را افزایش خواهد داد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری کیتکو ادعا کرد که حتی اگر طلا به حد پیش بینی شده توسط او نرسد، در سال ۲۰۲۰ روندی رو به رشد را طی خواهد کرد. “به نظر من شرایط کاملا برای افزایش قیمت طلا مهیا می باشد.”

رزاق زاده افزود: “چشم انداز تکنیکال #طلا از تابستان ۶ سال پیش که با قیمت ثابت ۱٫۳۵۰ دلار آغاز شد و همچنین با پیشرفت هایی که طی ماه های اخیر شاهد بوده ایم، همچنان صعودی خواهد بود. تا زمانی که طلا این روند صعودی را از زمانی که با #نرخ ۱٫۳۵۰ دلار معامله می شد ادامه دهد، پیش بینی های تکنیکال نیز همگی ادامه روند افزایش آن را تایید خواهند کرد.”

وی خاطرنشان کرد که کلید اصلی افزایش #قیمت #طلا در چشم انداز سال آتی، اوراق قرضه و ارزش دلار #آمریکا می باشد. وی توضیح می دهد که شرکتش قادر به تایید وضعیت #دلار در آینده نیست ولی کاهش ارزش اوراق قرضه را تایید می کند. به نظر می رسد که دوران خوب ۱۰ ساله دلار آمریکا رو به اتمام باشد چرا که به نسبت ابتدای سال ۲۰۱۹، با بیش از ۵۰ درصد کاهش وارد سال نو می شود.

رزاق زاده می گوید: “احتمالا با تلاش بانک های مرکزی برای مبارزه با کاهش رشد #اقتصادی و فشار تورم ناشی از سیاست های پولی ضعیف، ارزش اوراق قرضه پایین بماند.”

به نوشته سایت tala، با این وجود، آنچه می تواند طلا را وارد مرحله جدیدی در سیر صعودیش نماید، اصلاح بازار سهام است. با ورود بازار سهام به سطوح قیمتی جدید، طلا هم موفق شد مرز ۱٫۵۰۰ دلار را پشت سر بگذارد. بسیاری از تحلیل گران در خصوص اصلاح بازار سهام ابراز نگرانی کرده اند. بازاری که طولانی ترین روند افزایش خود در طول تاریخ را شاهد است.

رزاق زاده تاکید کرد: “اگر سهام #آمریکا در سال ۲۰۲۰ اصلاح شود، ارزش طلا به مراتب بالاتر خواهد رفت. سرانجام با شکسته شدن حباب بازار سهام آمریکا، تقاضای خرید #طلا می تواند ارزش آن را به مرز ۱۹۲۰ دلار سال ۲۰۱۱ برساند که یک قدم با پیش بینی من یعنی ۲۰۰۰ دلار فاصله خواهد داشت.”

logo-samandehi