طلا به رکورد ۲۰۰۰ دلاری خواهد رسید

رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle اظهارداشت: روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت و قیمت طی ماه های آینده به ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید.

به گزارش بنکر، شان بوید در ادامه افزود: روند صعودی #بازار طلا از سال ۲۰۱۵ آغاز شده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت. پیش بینی ما این است که #قیمت #طلا طی ماه های آینده به رکورد ۲۰۰۰ دلاری خواهد رسید.

این تحلیلگر بین المللی اظهار داشت: سرمایه گذاران بین المللی نباید نسبت به روند صعودی قیمت طلا نگرانی داشته باشند. به نظر من مهمترین عوامل موثر بر قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت، ارزش دلار آمریکا و شاخص سهام خواهد بود.

به نظر می رسد تنش های سیاسی و تجاری در عرصه بین المللی به خصوص جنگ تجاری بین آمریکا و چین نیز عامل مهمی برای تعیین #قیمت #جهانی #طلا خواهد بود.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز بر این باور است که طلا با شکستن سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند وارد یک فاز صعودی مجدد شود.

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید می کنند که کاهش نرخ بهره واقعی در اقتصادهای بزرگ و توسعه یافته جهان موجب سرازیر شدن سرمایه ها به بازار دارایی های امن مثل طلا در سال ۲۰۲۰ خواهد شد.

سایت طلا نوشت: به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طلا با شکستن پرقدرت سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در سال ۲۰۲۰ می تواند یک روند صعودی جدید را آغاز کند.

بانک استاندارد چارترد نیز اعلام کرده است که بازار تقاضای فیزیکی می تواند در کوتاه مدت موجب فشار بر قیمت طلا شود ولی وضعیت کلان اقتصادی در جهان می تواند موجب تقویت قیمت این فلز گرانبها در سال ۲۰۲۰ شود.

بانک استاندارد چارترد افزود: مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین، انتخابات انگلیس و نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا طی هفته های آینده خواهد بود.

نگرانی درباره وضعیت #مذاکرات #تجاری #آمریکا و #چین می تواند موجب افزایش تقاضای فیزیکی طلا شود. برآوردها نشان می دهد واردات طلای هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در ۵ ماه اخیر رسیده است.

logo-samandehi