طلا ارزان می شود یا گران؟

تازه ترین نظرسنجی حاکی است ، در حالی که تحلیلگران اقتصادی نسبت به روند #قیمت #طلا در روزهای آینده محتاط هستند ولی #سرمایه گذاران بین المللی همچنان پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

به گزارش بنکر، نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز تحت تاثیر نشست اخیر #بانک #مرکزی #اروپا قرار داشته و این در شرایطی است که نشست #فدرال #رزرو #آمریکا نیز قرار است طی روزهای آینده برگزار شود.

در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته جاری خود نرخ بهره را کاهش خواهد داد ولی تحلیلگران #اقتصادی معتقدند که بیانیه نشست فدرال رزرو به گونه ای نخواهد بود که موجب تقویت و افزایش چشمگیر قیمت طلا شود.
در نظرسنجی این هفته ۱۷ تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد ۸ نفر معادل ۴۷ درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند.
از سوی دیگر ۵ نفر معادل ۲۹ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با کاهش روبرو خواهد شد و ۴ نفر معادل ۲۴ درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.
در نظرسنجی آنلاین نیز ۱۵۰۰ نفر از #سرمایه گذاران #بین_المللی شرکت کردند که ۹۱۴ نفر معادل ۶۱ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
۳۴۶ نفر معادل ۲۳ درصد گفتند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و ۲۴۰ نفر معادل ۱۶ درصد نیز به عدم تغییر قیمت طلا رای داده اند.
قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته برای سومین هفته متوالی با کاهش روبرو شده است.
بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سرمایه گذاران بازار طلا منتظر آن هستند تا ببینند این #فلز گرانبها با سطح حساس و روانی #قیمت ۱۵۰۰ دلاری چه خواهد کرد.
سطح حمایتی بعدی برای قیمت هر #اونس #طلا ۱۴۸۵ دلار خواهد بود.
logo-samandehi