طلای جهانی ۱۲۵۵ دلار شد

قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا با کاهش نسبی روبرو شده بود، بعدا بار دیگر با افزایش همراه شده و نزدیک به بالاترین رقم در یک ماه اخیر رسیده است.قیمت طلا ابتدا با ۰.۲ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۵۳ دلار رسید ولی بعدا تا سطح ۱۲۵۵ دلار در هر اونس افزایش یافته است.

به گزارش بانکداران ۲۴ ،به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز،قیمت طلا روز دوشنبه برای لحظاتی تا ۱۲۵۸ دلار در هر اونس افزایش یافت که بالاترین قیمت از ۲۳ ژوئن بوده است.
سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا و نتایج این نشست هستند. بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو در این نشست سیاست های پولی خود را تغییر دهد ولی بیانیه پایانی این نشست می تواند تا حد زیادی وضعیت سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را روشن کند.
بسیاری از تحلیلگران اقتصادی معتقدند که فدرال رزرو طی ماه های اینده برنامه کاهش تراز مالی ۴٫۵ تریلیون دلاری را آغاز خواهد کرد. احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان امسال نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات بازارهای بین المللی داشته باشد.
تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا دسامبر به کمتر از ۳۵ درصد رسیده است.
ارزش دلار آمریکا که پیش از این در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح در یک سال احیر رسیده بود، در آستانه نشست فدرال رزرو با افزایش نسبی روبرو شده است.
گمانه زنی های مربوط به تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه نیز تاثیر زیادی بر نوسانات در بازارهای بین المللی داشته است. سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی تحریم های جدیدی را علیه روسیه در دستور کار قرار داده اند.
به نوشته طلا،جارد کوشنر داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به سناتورها گفته است که هیچ نقشی در تلاش مقام های روسی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نداشته است. داماد ترامپ علی رغم این اظهارات، طی سال گذشته ۴ بار با مقام های روسی دیدار و گفتگو کرده است.
در حالی که ترامپ آخرین تلاش های خود را برای لغو قانون بهداشت و سلامت موسوم به اوباماکر انجام می دهد، نگرانی ها نسبت به ناکامی وی برای اجرای سیاست های اقتصادی و مالی مورد نظرش، ابهامات زیادی را در بین سرمایه گذاران بین المللی به وجود آورده است.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۵۱ درصد کاهش به کمتر از ۸۰۹ تن رسیده است.

logo-samandehi