شروع افزایش قیمت در بازار ارز

دو گروه افزایشی و کاهشی در #بازار_سکه باور دارند که روند #قیمت_دلار در روزهای آینده اهمیت زیادی بر انتظارات معامله‌گران سکه خواهد داشت.

به گزارش بنکر، دیروز حداقل روند بازار ارز به سود معامله‌گران افزایشی بازار سکه بود. در واقع، عامل دیگری که دیروز زمینه‌ساز افزایش قیمت #سکه شد، رشد ارزش #دلار در بازار داخلی بود. روز شنبه،‌ هر دلار #آمریکا توانست ۹۰تومان افزایش را تجربه کند و به بهای ۱۳ هزار و ۷۴۰ تومان برسد. دلار در بهمن ماه در چنین سطح قیمتی به کار خود پایان نداده بود.

دیدگاه‌های متفاوتی در مورد افزایش قیمت شاخص ارزی وجود داشت. با این حال، بیشتر فعالان بر این باور بودند که صعود #نرخ #حواله #درهم محرک انتظاری در افزایش خرید معامله‌گران بازار داخلی بوده است. دیروز #حواله_درهم حدود ۳ هزار و ۷۴۰ تومان قیمت خورد که ۲۰ تومان بیشتر از روز پنج شنبه بود. در این میان، بر اساس گفته‌های برخی از بازیگران ارزی عامل دیگری که موجب شد قیمت‌ها افزایشی شوند، اختلال مقطعی در شبکه اینترنت بود؛ از نظر فعالان، اختلال در شبکه اینترنت می‌تواند جا‌به‌جایی‌های حواله‌ای را دچار مشکل کند و قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

با این حال، بیشتر فعالان باور داشتند، زمانی می‌توان از تغییر مسیر #بازار_ارز و سکه سخن گفت که مرزهای جدیدی در بازارها شکسته شوند. آنها اعتقاد دارند در بازار #ارز دو نقطه ۱۳ هزار و ۸۰۰ و ۱۴ هزار تومانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در بازار سکه نیز نقطه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای معامله‌گران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در واقع از نظر این گروه تا زمانی که مرز خاصی شکسته نشود، نمی‌توان از تغییر مسیر روند بازارها سخن گفت.

logo-samandehi