سورپرایز جدید اپل برای طرفداران «آی پاد» بعد از ۵ سال

اپل اولین آیپاد جدید خود را در چهار سال گذشته معرفی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، اپل دوستداران آی پاد تاچ را فراموش نکرده است: این شرکت اولین آی پاد جدید خود را سال ۲۰۱۵ منتشر کرد.

اگرچه آی‌پاد ممکن است برای برخی قدیمی به نظر برسد، اما اندازه کوچکتر و قیمت ارزان‌تر آن به اپل کمک می‌کند تا بخش متفاوتی از بازار را نسبت به مشتریانی که آیفون‌های ممتاز آن را خریداری می‌کنند، جذب کند.

فروش آیفون‌ با رکود روبرو شده و تیم کوک، مدیرعامل این شرکت گفته است که افزایش قیمت در کاهش رشد نقش داشته است.

در اوج تولید iPod در سال ۲۰۰۸، اپل بیش از ۵۵ میلیون دستگاه فروخت. اپل در سال ۲۰۱۳، پس از فروش کمتر از ۲۰ میلیون دستگاه پخش کننده موسیقی، انتشار آمار فروش آی پاد خود را متوقف کرد. آنها دیگر به طور برجسته در وب سایت شرکت فهرست نشده اند یا در فروشگاه های اپل به نمایش گذاشته نمی شوند. اما هنوز هم مخاطبان خاص را جذب می کنند.

آی پاد تاچ جدید
آی پاد تاچ جدید در حال ارتقاء جزئی سخت افزاری است. این تراشه بر روی تراشه A10 Fusion اجرا می‌شود که کمی قدیمی‌تر از تراشه‌های موجود در جدیدترین آیفون‌ها است. آیفون ۷ نیز بر روی A10 اجرا می شود، بنابراین حدود سه سال از عمر آن می گذرد. اما A10 سریعتر از تراشه A8 است که نسخه ۲۰۱۵ روی آن کار می کرد.

گرگ جوسویاک، معاون بازاریابی محصولات اپل در بیانیه‌ای گفت: تراشه ارتقا یافته به این معنی است که آی‌پاد تاچ «دو برابر سریع‌تر از قبل است».

logo-samandehi