سنگاپور جای آمریکا را گرفت!

#سنگاپور جای #آمریکا را در صدر رقابت‌پذیری #اقتصادی گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، برای نخستین بار در نه سال اخیر سنگاپور موفق شد با پشت سر گذاشتن #هنگ_کنگ و آمریکا به عنوان رقابت پذیرترین اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ از سوی مدرسه #بازرگانی #سوئیس لقب گیرد.

زیرساخت‌های مبتنی بر تکنولوژی و پیشرفته سنگاپور، در دسترس بودن نیروی کار ماهر، قوانین مطلوب #مهاجرت و کارایی حمایت‌های دولتی در راه اندازی کسب و کار در این کشور باعث شده است تا سنگاپور در رده بندی امسال به چنین جایگاهی برسد.

البته به جز سنگاپور سایر کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز عملکرد خوبی داشته‌اند و امتیاز ۱۱ کشور از ۱۴ کشور این حوزه نسبت به سال گذشته با بهبود همراه شده است.

آرتورو بریس، مدیر این مدرسه گفت: در سالی که فضای نامطمئن سیاسی بر بازارهای جهانی سایه افکنده است بیش از پیش اهمیت کیفیت رشد اقتصادی نمایان شده است.

لازم به ذکر است این رده‌بندی که هر ساله بر حسب ۲۳۵ شاخص اقتصادی صورت می‌گیرد امسال ۶۳ کشور را در نظر گرفته است که البته نام ایران در این فهرست دیده نمی‌شود.

میزان جهانی بودن اقتصاد، عملکرد اقتصادی، زیرساخت‌ها، کارایی دولت، کارایی بازرگانی، میزان فساد و تعاون اجتماعی از جمله معیارهای این رده‌بندی هستند.

بر این اساس رتبه کشورهای جهان در سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

۱- سنگاپور

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: دو رتبه افزایش

۲- هنگ‌کنگ

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: بدون تغییر

۳- آمریکا

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: دو رتبه کاهش

۴- سوئیس

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: یک رتبه افزایش

۵- امارات

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: دو رتبه افزایش

۶- هلند

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: دو رتبه کاهش

۷- ایرلند

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: پنج رتبه افزایش

۸- دانمارک

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: دو رتبه کاهش

۹- سوئد

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: بدون تغییر

۱۰- قطر

تغییر رتبه نسبت به سال گذشته: چهار رتبه افزایش

رتبه دیگر کشورها:

در این رده‌بندی هم چنین کانادا در رتبه سیزدهم، #چین چهاردهم، آلمان هفدهم، اتریش نوزدهم، #انگلیس بیست و سوم، عربستان بیست و ششم، ژاپن سی‌ام، #فرانسه سی و یکم، #هند چهل و سوم، ایتالیا چهل و چهارم، روسیه چهل و پنجم و #ترکیه پنجاه و یکم جای گرفته‌اند.

پایین‌ترین امتیاز رقابت پذیری در رده‌بندی امسال نیز به ترتیب متعلق به ونزوئلا، مغولستان، آرژانتین، کرواسی، برزیل، یونان، اردن، آفریقای جنوبی، پرو و اوکراین است.

logo-samandehi